Аліменти на дітей: як збільшиться сума у 2022 році (таблиця)
Читайте також Бывший муж не платит алименты: что делать?
Питання виплати аліментів в Україні є досить болючим. Далеко кожен чоловік готовий добровільно давати гроші колишній дружині на утримання спільної дитини. На що тільки не йдуть винахідливіші батьки, щоб уникнути «вини». Наприклад, йдуть з офіційної роботи та влаштовуються на «чорну» зарплату без оформлення. Однак у нашій країні є сума, яку зобов'язана виплачувати на дитину навіть безробітна: це мінімальний гарантований розмір аліментів. У новому році він збільшиться. На скільки дивіться в нашій таблиці.Звичайно, мінімальний розмір аліментів в Україні – не боже що. Купити на нього можна, за дуже великого бажання, лише кілька упаковок підгузків та пару пачок дитячого харчування. Проте це та гарантована сума, яку повинна отримувати від колишнього чоловіка кожна мама. І не важливо, на яких умовах він працює, чи отримує допомогу з безробіття чи грає на гітарі у переході метро.
Ця сума прив'язана до прожиткового мінімуму на дитину і становить сьогодні не менше ніж 50% від цього показника. Тому мінімальний розмір аліментів збільшується прямо пропорційно до збільшення прожиткового мінімуму. У новому році він змінюватиметься двічі: з 1 липня та з 1 грудня 2022 року.
Відповідно, двічі зміниться і мінімальний гарантований розмір аліментів. Врахуйте, що цю суму мама отримує на кожну дитину, батьком якої є колишній чоловік.
Якщо ваш колишній чоловік офіційно працює і отримує «білу» зарплату (хай навіть мінімальну), то за законом він повинен віддавати вам як аліменти більше, ніж гарантований мінімум. На одну дитину потрібно перераховувати не менше ніж 25% від щомісячного доходу, на двох – 33% від доходу, якщо дітей троє – то 50% від доходу. При цьому є максимальна сума, яку можна стягнути у цьому випадку: вона не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів на дитину.
Вам також буде цікаво почитати:
В Україні підписано Закон про захист прав дітей на належний утримання
ТОП-9 прав, які є у жінки при розлученні, та як їх захистити - поради юриста