«Найшкідливіше, що можна придумати»: Комаровський назвав найгіршу кашу
Читайте також Як правильно варити гречану кашу для першого підгодовування
Каші вважаються однією з найкорисніших страв. Вони містять безліч мікро- і макроелементів, вітамінів і клітковину, яка, як щітка, чистить кишечник. Тому у кашоїдів, як правило, не буває проблем зі стільцем. Але це за умови, що на вашій тарілці - каша, виготовлена з цільних зерен. Наприклад, про манку такого не скажеш. Адже за її виробництві руйнується зернова оболонка, у якій міститься максимум корисних речовин. Тому Євген Комаровський вважає манну кашу – однією з найкорисніших у нашому раціоні."Нічого, крім легкозасвоюваних вуглеводів, вона не дає", – вважає експерт.
Якщо ви вже не уявляєте меню своєї дитини без манки, тоді віддавайте перевагу її різновиду під назвою "семоліна". Це манна крупа, у виробництві якої зберігається зернова оболонка.
Компанію манною крупою, на думку Євгена Комаровського, становить білий рис. "Ніякий" - таку характеристику цій крупі дає педіатр. Білий рис містить мінімальну кількість корисних речовин. Проте повністю виключати його з дитячого раціону не варто. Наприклад, при отруєннях лікарі рекомендують давати дітям відвар саме білого рису. Крім того, він є хорошим сорбентом і засобом, що кріпить, що добре, наприклад, при діареї. А от щодня варити рисову кашу справді не варто. Віддавайте перевагу коричневому неочищеному рису. Так, він готується набагато довше. Але при цьому містить і набагато більше корисних речовин.
Очолює цей список марних каш, як вважає Євген Комаровський, вівсянка швидкого приготування. Цю кашу лікар називає "найшкідливішим, що тільки можна придумати". Тому що в ній нічого, крім простих вуглеводів, немає. Вони дають оманливе почуття ситості, викликають різкий стрибок цукру в крові, а при надлишку відкладаються у жирове "депо" нашого організму. Тому, якщо ви щодня годуєте свою дитину "швидкою" вівсянкою, не дивуйтеся, якщо вона матиме зайву вагу.
Які каші повинні бути в раціоні
Лікар назвав 7 найкорисніших каш. Це:
- гречка,
- вівсянка (не з пакетиків),
- перлівка,
- пшоно,
- кукурудзяна крупа,
- бурий рис,
- лляна крупа.
Вам буде цікаво почитати:
Як правильно вибрати першу кашу для прикорму: 5 головних правил
Лікар Комаровський назвав 6 помилок при лікуванні дітей антибіотиками