Смачні символи: ТОП-5 кулінарних візиток Києва
Читайте також День Киева 2021: дата, история и традиции праздника
Київська перепічка
Уявіть собі, київській перепічці вже 40 років, і вона вважається найстарішим київським фаст-фудом. Вона є у всіх путівниках та туристичних онлайн-ресурсах, у тому числі найпопулярніших - TripAdvisor і Foursquare.
Рецепт київського пересування дуже простий - це сосиска в тісті, обсмажена у фритюрі. Проте повторити страву в домашніх умовах і отримати таку ж смачну страву, як у віконці на вулиці Богдана Хмельницького, чомусь не виходить. Напевно, все-таки є невеликий секрет у цьому рецепті!
Котлета по київськи
Ароматна котлета із золотистою скоринкою та розтопленою олією вважається однією з головних гастрономічних візиток столиці. Хоча й сперечалися за право називати страву своїм кулінарним надбанням такі країни як Франція, США та Росія.
Котлетка з курячого філе з'явилася ще за часів гетьмана Павла Скоропадського, але проіснувала недовго через економічну невигідність. Простіше кажучи, ця страва – дороге задоволення для простих смертних.
Проте вже 1947 року, коли українська делегація повернулася зі столиці Франції, їм у ресторані накрили банкет, де на тарілках лежали ці м'ясні красені. Страва сподобалася гостям, а чутка про нього розлетілася швидко. Тож згодом воно з'явилося у ресторанному меню столиці, де подавали котлету навіть із курячою кісточкою.
Цукерки «Вечірній Київ»
Найпопулярніші цукерки «Вечірній Київ» вже 37 років є головним презентом на важливих дипломатичних зустрічах, а також є найкращим подарунком для іноземного гостя. Цукерки фабрики ім.Карла Марса з'явилися на світ банально – на виробництві з'явилася сучасна німецька лінія, де вирішили випускати якісний продукт.
Рецептура солодощі - какао, молоко, коньяк і, звичайно, фундук, - не змінювалася з 1984 року. А от пакувальну коробку періодично, хоч і несуттєво, доповнювали новими зображеннями Києва.
Сухе варення
Про дивний рецепт заговорили ще в XIV столітті, але широкого поширення він набув пізніше, у XVIII. Звернули увагу на цей десерт заповзятливі купці, які почули, що варення дуже цінується царськими особами. Наприклад, імператриця Єлизавета замовляла насолоду пудами, а майстринь, які виготовляли її, було дуже мало. Подейкували, що найуміліші кондитери жили і працювали на Подолі.
Рецепт сухого варення дуже простий. Ягоди та фрукти нарізали часточками та замочують у цукровому або медовому сиропі. Потім зливали зайву рідину і довго висушували на сонці. Отримані цукати щедро обсипали цукровою пудрою.
Київський торт
1956 року на легендарній фабриці ім.Карла Маркса розробили рецептуру торта «Київський»: білково-горіхові коржі, перемазані вершково-шоколадним кремом Шарлотт. Майже через 20 років рецепт запатентували.
Рецепт розробляли планово, у нього є автори та фірмовий знак – візерунок на верхівці торта не простий і є захистом від підробок.
Найжвавіше місце продажу торта – на м.Вокзальна, звідки вирушають поїзди та автобуси до всіх міст України і не тільки. Адже привезти фірмовий торт із самої столиці хочуть багато хто.
Також вам буде цікаво:
День Києва-2021: куди сходити з дитиною