«Я наполягла на своєму, і він здався»: малюк Даші Квіткової відмовлявся від грудей
Даша Квіткова та екс-холостяк Микита Добринін трохи більше місяця стали батьками. Вони з'явився «богатир», якого щасливі батьки назвали Левом. Даша активно ділилася з передплатниками своєї вагітності, пологів. А тепер не менш активно посвячує їх у свої материнські будні. І вони, треба сказати, не безхмарні. То Даша переживала з приводу своєї фігури, знявшись у білизні. Тепер у неї виникли серйозніші проблеми – малюк почав відмовлятися від грудей.
«Я дуже часто чула, що дітки дуже хитрі та миттєво всі січуть. Але я була в шоці, коли мій син, якому ще не було місяця, почав відмовляти від грудей», - Написала вона у своєму Інстаграм.
Діло було так.
Спочатку Даша спалювалася і зберігала молоко. Коли хотіла трохи поспати або від'їхати на годину/півтори, Микита забирав малюка і годував із пляшечки. І таке, за словами мами-блогера, відбувалося трохи більше тижня.
І ось, коли Микита Добринін поїхав по роботі на кілька днів і залишив Дашу Квіткову віч-на-віч з малюком, почався, за її словами, справжній Армагедон.
«Крік на весь будинок, захлинаючись сльозами і груди відмовляються брати», – бідкається Даша.
Що вона не робила: і танцювала, і переодягала. Але малюк плакав без зупинки дві години. Уся ця епопея тривала кілька днів. Даша викликала консультанта з грудного вигодовування та педіатра, і ті в два голова сказали, що малюк вже звик до пляшечки і лінується тепер смоктати груди, влаштовуючи страйки.
У такій ситуації у жінки два варіанти: або повністю відмовитись від грудного вигодовування, що дуже небажано. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує годувати немовля щонайменше до 6 місяців, а оптимально – до року.
Другий варіант – це все ж таки повоювати за лактацію. Даша Квіткова обрала саме його.
Вона прибрала всілякі пляшечки та соски. Переживаючи його скандали, пила заспокійливі крапельки. Малюк цілий день не спав і не їв, кричав. Але після цього все пішло на виправлення.
«Я наполягла на своєму, і він здався», – каже Даша.
Що робити, якщо малюк відмовляється від грудей
З цим питанням ми звернулися до Тамари Зейнали, психолога, доули та консультанта з грудного вигодовування. Вона розповіла лайфхакі, які допоможуть жінці таки наполягти на своєму та повернути дитину до грудного вигодовування.
- Під час крику, коли малюк «качає» свої права та вимагає пляшку, забирайтеся разом з ним у теплу ванну. Це зніме градус напруги, заспокоїть малюка.
- На час боротьби за лактацію, а вона, як правило, триває 2-3 дні, можна нікуди не виходити з дому. Зробіть приглушене світло, роздягніть до пояса і носіть дитину так, щоб був контакт шкіри до шкіри.
- Малюків добре заспокоює білий шум, він нагадує їм звуки, які вони чули, перебуваючи в материнській утробі. Коли ваше немовля починає воювати, вимагаючи пляшечку, включайте витяжку, пилосос, фен.
- Слідкуйте за тим, щоб дитина правильно прикладалася до грудей, щоб вам не було боляче. У моїй практиці був випадок, коли через тріщини на сосках мама, відчуваючи біль, так кричала при годівлі, що дитина відмовилася від грудей. Тому не терпіть, відразу ж виймайте груди з рота малюка. Тільки не робіть це різко. Засуньте кінчик мізинця у куточок рота дитини, і він сам її відпустить.
Як правильно прикладати дитину до грудей
- Розташуйте дитину на рівні грудей. Тримайте його на лівій руці, якщо будете годувати з правих грудей. У вашій долоні опиняться плечі, шия та основа черепа малюка. Його живіт має бути притиснутий до вашого. Ви повинні бачити його вухо, плече та стегно.
- Направте сосок у бік носа малюка.
- Тримайте груди всією долонею знизу. Великий палець – навпроти носа малюка, на межі ареоли, вказівний – з боку підборіддя, подалі від межі ареоли. Ледве сплюсніть груди.
- Проведіть нею з верхньої губи на нижню кілька разів, підлаштувавшись під швидкість відкриття/закриття рота.
- Тепер треба зробити 2 дії одночасно: стрімко насунути дитину на груди і вкласти її в рот: нижній ареоли він повинен захопити більше ніж верхній. Першою до рота повинна потрапити ареола, потім сосок.