Перші тижні життя дитини: що має вміти новонароджений
Деякі батьки помилково вважають, що в перший місяць життя все, що потрібно дитині, це сон і мамине молочко. Насправді, навіть у перші дні життя малюка потрібно приділяти час його розвитку, який можна оцінити за певними критеріями.
Особливості фізичного та психічного розвитку місячного малюка
Читайте також 15 примет о новорожденных на счастье и беду
Зазначимо, що перший місяць життя малюк проводить уві сні більшу частину доби, а на неспання припадає 4 – 6 годин, якщо його нічого не турбує. Якщо малюк не спить більше часу і при цьому його рухи, на вашу думку, занадто активні, то це привід позапланово відвідати педіатра: це ознаки гіпертонусу новонароджених.
Що вміє робити малюк за 1 місяць:
- Якщо покласти малюка на животик, то він підніматиме і утримуватиме головку кілька секунд, а згодом за умови регулярних «тренувань» цей час збільшуватиметься.
- З четвертого тижня немовля намагатиметься одночасно піднімати попу та голову.
- Якщо приставити долоню до п'яток крихти, то він намагатиметься відштовхнутися від неї.
- Під час неспання немовля активно крутить головкою, щоб визначити, з якого боку він долинає звуки, а якщо він регулярно чує голоси близьких, він починає їх розрізняти і намагатися повторити і «гукає».
- Якщо малюк чує різкий гучний звук, він здригається і може злякатися.
- Зір у новонародженого слабкий, але до місяця він стає кращим, і малюк добре розрізняє обриси предметів, розглядає яскраві предмети, вивчає та стежить за їх рухом.
- Усміхається малюк побачивши знайомих йому покупців, безліч предметів і висовує язичок, намагаючись повторювати мамині руху.
- Малюк вже здатний виявляти свої емоції та невдоволення, а також може вибухнути плачем, якщо йому щось не подобається чи непокоїть.
Важливі рефлекси новонародженого
Читайте також 7 удивительных фактов о пользе грудного молока для ребенка первых лет жизни
Психомоторний розвиток місячного малюка характеризується декількома безумовними рефлексами, за якими можна визначити, наскільки добре він адаптується до життя поза маминим животом і зробити висновок про здоров'я його нервової системи.
- Смоктальний рефлекс : здатність здійснювати ритмічні рухи ротиком, щоб смоктати грудне молоко;
- Пошуковий рефлекс: якщо доторкнутися до куточка рота малюка, він почне активно шукати мамині груди, крутити голівкою та відкрити рот;
- Захисний рефлекс : якщо покласти малюка на животик, то він розвертає головку на бік, щоб не задихнутися;
- Рефлекс повзання: якщо покласти малюка на животик і приставити до ніжок долоню, то він активно відштовхуватиметься і таким чином повзти;
- Рефлекс ходьби: якщо поставити малюка вертикально таким чином, щоб ніжки упиралися у тверду поверхню, то він намагатиметься «ходити», по черзі згинаючи і випрямляючи то праву ніжку, то ліву;
- Долонно-ротовий рефлекс: якщо натиснути пальцем на долоню крихти, то він відкриватиме рот і намагатиметься підняти головку.
Читайте також 7 фактов как сосательный рефлекс влияет на гармоничное развитие младенца
Вам також буде корисно дізнатися, як часто має какати новонароджений.
Фото: https://www.istockphoto.com, із відкритих джерел