Всесвітній день емодзі - 17 липня: історія свята та нові зображення
Читайте також 8 способов поднять настроение за 5 минут: улыбка гарантирована
Зараз важко уявити все наше діджитал-життя без емодзі – картинок, що зображають емоції, стани та настрої. З'явилися вони ще у минулому столітті – у 90-х роках 20 століття у Японії. "Тата" емодзі - Сігетака Куріка - співробітник японської комунікаційної компанії. Він розробив їх для пейджерів. Саме з його легкої руки смайлики розлетілися по всьому світу. Вони стали настільки популярними, що у 2014 році з'явився Всесвітній день емодзі. Тепер він щороку відзначається 17 липня.Зараз існує ціла Емоджипедія – онлайн-словник, який роз'яснює їхнє значення. Днями вона презентувала новий набір "картинок". Версія Emoji 14.0 з'явиться наприкінці цього року.
Нові емодзі відображають головний тренд сучасного суспільства - толерантність до гендерної та розової різноманітності. Згадайте чорношкірого фея-хресного з нової "Попелюшки". . А у продовженні серіалу "Секс у великому місті" замість Саманти з'явиться комік-квір . Загалом, серед нових зображень з'являться вагітні небінарні та трансгендерні персони, емодзі потисків рук, у яких шкіра різного кольору.
Творці нових емодзі виявили не лише толерантність до гендерної та розової різноманітності. Вони також торкнулися теми екології. Так, серед емодзі з'явиться корал із краплями води – символ зміни клімату і у світі та того, як це впливає на коралові рифи.
Вам також буде цікаво прочитати:
Всесвітній день блондинок: 10 неймовірних фактів про них