Відпочинок на морі в Україні: Кінбурнська коса – розповідь експерта
Читайте також Отдых на море в Украине: ТОП-7 отелей «все включено»
Через пандемію коронавірусу багато хто шукає місця для відпочинку, де менше людей. У зв'язку з цим Кінбурнська коса – одне із найпривабливіших місць для відпочинку на морі в Україні. Тут лише 3 населені пункти, немає готельних комплексів. На березі моря можна відпочивати лише у наметах. Романтика, та й годі. Але щоб відпочинок не розчарував, важливо розуміти особливості відпочинку на Кінбурнській косі. Про них розповів Юрій Козловський, директор Національного природного парку "Білобережжя Святослава".Як дістатися на Кінбурнську косу
«Гострий ніс» – саме так перекладається татарська назва Кінбурнської коси – Кил-Бурун. Вона справді його нагадує. На цей вузький клаптик суші у західній частині Кінбурнського півострова можна потрапити двома способами.
Перший – катером із Очакова чи на «Ракеті» з Миколаєва Навігація розпочнеться із середини червня.
На косі пересядете на «Урал», який розвозить по баз відпочинку . Є й місцеве таксі.
Другий варіант - з Херсонської області, на позашляховику. Інший автомобіль просто не проїде.
Де можна поселитись на Кінбурнській косі
На території коси – всього три населені пункти та Національний парк «Білобережжя Святослава». У парку можна зупинятися лише у наметах, у рекреаційних пунктах, що займають площу в районі 2 га. Кожен пункт може прийняти не більше ніж 150 осіб. Щоб забронювати собі місце, потрібно зателефонувати за телефонами, які вказані на сайті Національного парку.
Що стосується відпочинку в населених пунктах, то там можна винайняти і кімнату в приватному будинку, і номер в готелі. Але треба розуміти, що навіть від найближчого до моря села Покровка потрібно буде йти до пляжу не менше 20 хвилин.
Неприємні сюрпризи: холодні течії та медузи
Українське Чорне море має таку особливість. Залежно від напрямку вітру верхні теплі шари води міняються місцями з холодними, що знаходяться на дні. Коса у цьому плані не виняток. Так що за 40-градусної спеки температура моря може бути 9-10 градусів. Буває також, що до берега підходить велика кількість медуз або прибиває водорості. Це трапляється у різні місяці літа, прогнозувати щось складно.
Які пляжі на Кінбурнській косі
Як правило, купальний сезон тут починається з 20-х чисел червня.
Уздовж коси – гарна пляжна лінія. Море біля берегів досить глибоке, але захід у нього пологий. Дно піщане, без каміння, урвищ. Для дітей оптимальний варіант – Ягорлицька затока на Кінбурнському півострові: тут мілководдя, яке добре прогрівається, чиста вода.
У жодному разі не можна купатися на кінці коси, на Стрілці. Там Дніпро-бузький лиман впадає в Чорне море, через це сильні непередбачувані течії і гине багато людей.
Також на косі плавати в морі потрібно у строго відведених для цього місцях. Вони обстежено дно моря, воно очищено від металу, прутів і снарядів. У районі коси є затоплені кораблі, і щороку кілька десятків бомб та снарядів витягують із води.
Як організовано медичну допомогу
На косі водяться отруйні змії, каракурти. У першій половині літа – багато комарів . У воді є схили, які можуть уколоти. При цьому медична допомога тут дуже слабко організована. Є лише два фельдшерсько-акушерські пунти. Один знаходиться у Василівці, інший – у селі Покровське. У рекреаційних пунктах, звичайно, є телефони, куди звертатися за медичною допомогою. Але треба розуміти, що термінової вона не буде, бо медпунктів на березі немає. В екстрених випадках викликають катери з Очакова і вони вже доставляють потерпілого на материк.
Тому, по-перше, тут потрібно максимально дотримуватися правил безпечної поведінки на природі. По-друге, брати із собою обов'язково добре оснащену аптечку .
Скільки коштуватиме відпочинок на Кінбурнській косі
Поїзд Київ-Миколаїв – 500 грн
«Ракета» з Миколаєва до коси – 150 грн
Проживання у наметі у рекреаційному пункті 100/сут.
Ліжко-місце у приватному секторі -150 грн/добу.
Комплексне 3-разове харчування – 400 грн/добу.