Цивільний шлюб: які права ви при цьому втрачаєте
Читайте також ТОП-3 фактора, определяющие счастливое будущее брака
Статистика вражає: близько 70% жителів нашої країни вважають за краще до 30 років не реєструвати відносини, а жити у так званому цивільному шлюбі. На перший погляд, це насправді дуже зручно – жодних зобов'язань можна перевірити почуття.
Проблеми розпочинаються, коли такий союз розпадається. Справа в тому, що Сімейний Кодекс України не визнає такого співжиття шлюбом у юридичному розумінні. Отже, майнові права цивільного подружжя законом ніяк не захищені.
Розподіл майна
Хтось частіше страждає. Як правило, жінка. Нерідко вже у цивільному шлюбі у партнерів з'являються діти. Чоловік працює, жінка займається дітьми та господарством. При цьому купують нерухомість, автомобіль, меблі, земельну ділянку. Все це часто оформляється на чоловіка. Або, у гіршому випадку, на його батьків, які надали матеріальну допомогу при покупці. При розлуці, якщо на жінку нічого не було записано, вона залишиться ні з чим. Звичайно, подібне може трапитися і з чоловіком, але такі випадки дуже рідкісні.
Спадщина. Тут постраждалим може бути як чоловік, так і жінка. У разі смерті одного з партнерів його майно відійде до його родичів. Цивільний чоловік у спадок немає жодних прав. Виняток – якщо його внесено до заповіту.
Невеликий шанс розділити майно для колишнього громадянського подружжя все ж таки є.
- Це можливо, якщо майно за Цивільним Кодексом України буде визнано судом загальною частковою власністю. Але для цього мало довести факт тривалого спільного проживання, господарювання та близьких відносин.
- Насамперед треба довести, що майно нажите під час громадянського шлюбу й у придбання вкладали кошти подружжя.
- Повинні бути представлені документи, що підтверджують вкладення коштів.
- Варто також знайти свідків, які підтвердять факт великої спільної покупки.
Читайте також Як дізнатися по руці, скільки у вас буде шлюбів: лінії шлюбу, зрад та розлучення
Якщо є діти
Права дитини. Коли дитина народжується в цивільному шлюбі, потрібно відразу встановити батьківство і вписати батька в свідоцтво про народження малюка. Якщо цим знехтувати і у графі «Батько» з'явиться прочерк, у майбутньому жінка у разі потреби не зможе через суд стягнути аліменти з батька дитини. При тому, що дитина, народжена в такому шлюбі, має всі права на аліменти.
Також вам цікаво буде прочитати: громадянський шлюб: які права у жінок у цьому союзі