У ЮНІСЕФ закликали Україну відмовитися від практики виховання дітей із бідних сімей в інтернаті
Читайте також 2021 год объявлен Годом искоренения детского труда, сообщили в ООН
Як відомо, якщо дитина росте в неблагополучній сім'ї, її можуть забрати у батьків, які не виконали своїх батьківських зобов'язань, та відправити до інтернату. В Україні так чинили найчастіше до впровадження реформи, метою якої було повернення дітей до люблячих родин.Однак тепер у Національну стратегію хочуть внести поправки, які здатні ліквідувати досягнутий прогрес.
Експерти Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні звернулися до уряду з нагадуванням, що дітям завжди краще рости у сім'ї, а не дитячих будинках.
Кожна дитина потребує тепла і турботи і повинна жити в сім'ї, а не в притулку чи інтернаті. У ЮНІСЕФ глибоко стурбовані пропонованими поправками до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Проект розпорядження кабінету міністрів України, в якому прописані зміни до Національної стратегії, є загрозою для реформи з деінституціалізації та обмежує права десятків тисяч дітей в Україні,
– зазначили у ЮНІСЕФ.
Читайте також Кто такая Грета Тунберг и почему все обсуждают ее речь в ООН
Примітно, що багато українських дітей потрапляють до інтернатів лише з тієї причини, що їхні батьки бідні, не можуть забезпечити їхнє навчання чи лікування. Найчастіше до дитячих будинків відправляють дітей з обмеженими можливостями, за якими потрібен спеціальний догляд.Обов'язок країни у тому, щоб давати батькам можливість виховувати дітей, а чи не будувати інтернати.
Нагадаємо,
- у США народилася дівчинка, яка всього на два роки молодша за свою матір.
- Ратаковськи позувала у купальнику на восьмому місяці вагітності.
- дівчинка народилася одразу з трьома зубками, чим шокувала медиків.