Як навчити дитину дружити зі своїми однолітками

5 порад психологів, як навчити дитину дружити з однолітками
istockphoto.com

[read_also article_id=\"1873011\" /]Щоб навчити дитину чомусь, важливо вміти це робити самому. Отже, вчити дружити зможе тільки той батько або та мати, у якого в житті є люди, яких можна сміливо назвати друзями. Які виручають, підтримують, створюють довірену, а не токсичну обстановку, з якими ви на рівних і самі готові завжди прийти на допомогу.

Як гововорити з дитиною та про що:

Про свій досвід

Якщо в вас є або були в дитинстві друзі, можна розповісти цікаві та повчалні історії про взаємодопомогу й підтримку. Розповісти, чому ви дружили з цією людиною, як разом розважалися, які труднощі пережили.

[image_tag image_id=\"2556956\" image_size=\"full\" /]

Яким повинен бути друг

Не всі однолітки, з якими спілкується дитина, - насправді друзі. Але розуміє чи це він сам? Тому потрібно визначити в розмові таке поняття як друг.

[read_also article_id=\"1833524\" /]Просто витягувати у дитини про якості його приятелів - це невдячне заняття. Але ви можете разом обговорити, наприклад, фільм, в якому були друзі. Поділитися думкою, що справжній друг ніколи не буде намагатися навмисно завдати біль або принижувати, ніколи не розповість секрети, не буде чинити підступностей за спиною і т. д.

Дайте дитині можливість розширити коло спілкування

Це може бути відвідування спортивних чи творчих секцій, де збираються діти з подібними інтересами - в них завжди є що обговорювати, це стає початком дружби.

[image_tag image_id=\"2556955\" image_size=\"full\" /]

Поясніть, що у дружбі є проблеми

...але не завжди це привід її припинити. Друзі можуть бути не згодні з діями один одного - і це важливо обговорювати, щоб знайти спільне рішення. Іноді дружба вичерпує себе, шляхи людей розходяться - і це не означає, що хтось винен. Але це трапляється. Тут варто поділитися власним досвідом переживань.


Хмара тегів