Як вийти із зони комфорту: 10 перевірених порад
Читайте також 5 книг по саморазвитию для женщин, которые заменят сеанс у психолога
Часто вихід із зони комфорту трактується неправильно. Адже мова не про сам комфорт чи побутові блага, а саме в нашій сміливості зазирнути страху в обличчя. І якою б складною не здалася ця боротьба, вона того варта.Порада 1
Насамперед потрібно визначити межі вашої зони комфорту. Як це зробити? Дуже просто – намалюйте коло. Усередині нього позначте те, що дає вам щоденну впевненість та комфорт. А за колом те, що ви хочете зробити, але це вас дуже лякає.
Порада 2
Тепер візьміть список, який вас лякає та викликає дискомфорт, та розберіть його детальніше. Пам'ятайте, що головне мірило – це страх. У вас до тремтіння в колінах викликає знайомство з новими людьми? Чому? Вам здається, що ви тушуєтеся і губитеся? Вам не подобається як звучить голос? Ви несете несусвітну нісенітницю? Будьте конкретні.
Порада 3
Якщо ви думаєте, що з однієї зони в іншу ви переміщатиметеся короткими перебіжками, то це малоефективно. Постараєтеся перебувати у стані дискомфорту щоразу довше. Що частіше ви це робите, то швидше адаптуєтеся в нових умовах.
Порада 4
Багато хто так бояться невдач, що воліють взагалі нічого не робити. Насправді необхідно просто змінити фокус уваги і розцінювати помилки як урок. Як ви використовуєте його, щоб збільшити шанси на успіх ?
Порада 5
Не варто робити великі кроки з однієї зони до іншої. Попрактикуйтесь спочатку на малому. Наприклад, якщо ви боїтеся публічних виступів, тобто є сенс виступити перед друзями чи колегами, і лише потім на велику аудиторію.
Порада 6
Знайдіть ефективних людей, які постійно виходять зі своєї зони комфорту та спілкуйтеся з ними. Не секрет, що наше оточення формує нас самих.
Порада 7
Не ховайтеся за відмовками. Наприклад, не тіште себе: "У мене немає часу", а чесно зізнайтеся, що ви просто боїтеся.
Порада 8
Без мотивации сложно бороться со страхами / istockphoto.com
Щоб краще справлятися із завданнями, необхідно визначити, що зрештою це дасть. Без мотивації складно боротися зі страхами.
Порада 9
Звичайно, не все йтиме гладко. Казуси, незручності, помилки, іноді навіть справжні провали можуть супроводжувати вас. Реагуйте на все з гумором! От просто жартуйте і над собою, і над ситуацією, що склалася.
Порада 10
Намагайтеся отримувати задоволення від процесу! Спостерігайте за своїми емоціями, кайфуйте. Адже з кожним кроком ви стаєте найкращою версією себе.
Також вам буде цікаво:
Як перестати себе накручувати та мислити позитивно
Виходимо із зони комфорту