Лайфхаки з підготовки до кесаревого розтину
Читайте також Мінуси вертикальних пологів
Кесарів розтин найчастіше проводять за медичними показаннями. І звичайно, кожна жінка боїться порожнинної операції, бо це серйозне втручання у її організм. Як до нього підготуватися ?1. Заздалегідь обговорити з гінекологом усі подробиці операції
Розмова зі спеціалістом допоможе позбавитися зайвих страхів і тривог і подивитися на кесарів здоровим і практичним поглядом.
2. Думайте про результат операції, а не про неї саму
Як і в будь-яких пологах, головне - зустріч зі своєю дитиною та її здоров'я. Пам'ятайте, що для лікарів це звичайна операція (одна з найпоширеніших у світі), вони зробили таких десятки чи сотні. Вони можуть впоратися з вами та вашою дитиною. Абстрагуйтеся від лікарняної обстановки – найкраще вже майже поряд.
3. Візьміть із собою близьку людину
Для батька дитини кесарів розтин здається ще страшнішим, ніж звичайні пологи, адже це справжня серйозна операція, а не тільки ваш внутрішній біль при сутичках, який він не може зрозуміти.
Поруч із вами може бути не батько дитини, а мама, подруга або будь-яка близька людина, яка точно збереже спокій і передасть його вам.
4. Налаштуйтеся на відновлення
Відновлення після кесаревого розтину часто буває більш тривалим, ніж після природних пологів. Запасіться допомогою: нехай з вами завжди поруч буде помічник, який позбавить необхідності "повзти по стінці" у спробах покликати лікаря та допоможе з дитиною.
Читайте також 5 вещей, которые точно не нужно брать в роддом
Біль настає приблизно через 4-5 годин після пологів, коли перестає діяти анестезія. Намагайтеся глибоко та рівномірно дихати, заздалегідь завантажити на смартфон улюблену заспокійливу музику. Пам'ятайте, що цей період так чи інакше закінчиться – і ви побачитеся з малюком.5. Зробіть профілактику депресії
Після кесаревого розтину деяких жінок "накриває" депресія. Це звичайна материнська тривожність помножена на почуття провини від "не таких" пологів та тимчасову розлуку з новонародженим. Зосередьтеся на своєму тілі, диханні, відчуттях, відчувайте момент, зберігайте максимальну свідомість. І пам'ятайте, що це все тимчасово і скоро пройде, гормони візьмуть своє.
6. Боріться за грудне вигодовування
Спочатку дитини, швидше за все, догодовуватимуть сумішшю. Але це не вирок - грудне вигодовування можна налагодити. Візьміть до пологового будинку молоковідсмоктувач, запросіть додому спеціаліста з ГВ, робіть спроби годування знову і знову, використовуйте силіконові накладки, якщо малюк пошкодив соски.
Вам також буде цікаво прочитати:
- Все про друге кесарів
- Як прибрати живіт після кесаревого розтину
- Як упоратися зі страхом вагітніти і народжувати