Викладання немовляти на живіт - 6 цікавих фактів

Выкладывание младенца на живот - 6 интересных фактов
istockphoto.com

Читайте також Почему у ребенка возникают колики и как их лечить: доктор Комаровский

Молоді мами, безперечно, знають рекомендації, що немовля повинен частіше лежати на животі. Але набагато зручніше покласти його на спину, повісити над ліжечком іграшки, розставити навколо контрастні картки - і нехай собі розважається. Ось кілька цікавих фактів про викладання дітей на живіт, які має врахувати кожна мама маленької дитини.

1. Є діти, які терпіти що неспроможні лежати на животі. Потрібно пам'ятати про це і не лякатися, якщо немовля впадає в істерику, як тільки ви кладете його в таке становище. Якщо малюк заходить у плачі, то довго його в такому стані, звичайно, залишати не потрібно, користі не вийде. Але хоча б по хвилині перед кожним годуванням нехай лежить на животі. До двох місяців, коли малюк триматиме голову, лежання на животі він сприйматиме набагато спокійніше.

2. Без постійних викладань на живіт дитина все одно навчиться тримати голову. А згодом ще й сидіти, стояти та ходити. Якщо ви мама немовляти з попереднього пункту, і ваше маля навідріз відмовляється лежати на животі, не панікуйте і періодично повторюйте спроби викладання. Носіть дитину вертикально, спираючи на себе і підтримуючи її голову та шию. Все обов'язково в нього вийде і розвинеться потрібною мірою.

Читайте також 5 малоизвестных фактов о развитии мозга младенца

3. Викладання допомагає випустити зайве повітря з живота малюка. Відповідно, у вашому та його житті буде менше відрижок і коліків. Хоча викладання і не панацея, про що теж не слід забувати. І, звичайно, не можна класти немовля на живіт одразу після їжі. Інакше з повітрям вийде обід.

4. Викладати потрібно на тверду поверхню. Тоді малюк напружуватиме (читай тренувати) м'язи, таким чином він "тренується", зміцнює м'язи рук, ніг, спини. І витрачає отриману з їжею енергію. Також на твердій поверхні йому простіше відштовхуватися і підніматися. Якщо боїтеся, що дитина стукнеться носом, не утримавши голову, підстеліть у районі голови складену в кілька шарів щільну плівку.

Читайте також Безопасный сон ребенка: как правильно обустроить спальное место младенца

5. Щоб малюкові було не нудно лежати на животі , його можна класти на барвистий ігровий килимок або ставити поруч люстерко. Часто малюки нудять на животі просто тому, що їм нудно, тому що не видно маму і навколишній світ. Відповідно можна або підстелити килимок з картинками під дитину, або мамі лягти поруч, або поставити невелике дзеркало, в якому дитина зможе себе бачити.

6. Немовля не можна залишати на животі одного. Може зригнути, уткнутися в щось обличчям або скотитися на підлогу, якщо вона знаходиться на височині. Загалом, у жодному разі не залишайте без нагляду дитину, що лежить на животі, якщо вона не вміє легко і самостійно перевернутися на спину.

Вам буде цікаво дізнатися в які з міфів про малюків не можна вірити .