Американці навчили смартфон діагностувати цукровий діабет

Відкриття належить дослідникам із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.
Для діагностики використовували палець пацієнта, система аналізувала зміни кольору коніка пальця під час та після кожного удару серця.
Подібна діагностична система не є чимось кардинально новим, вона вже використовується в розумному годиннику, але для виявлення діабету її ще не застосовували, пише видання Nature Medicine з посиланням на роботу вчених.
Діабет серйозно шкодить здоров'ю, але протікає тривалий час без особливих симптомів, що ускладнює діагностику.Під час експерименту, націленого визначення точності даного методу, вчені протестували понад 50 тис. пацієнтів. Дані, зібрані за цей час, показали, що алгоритм правильно поставив діагноз 81% пацієнтів із цукровим діабетом. Визначення тих, хто хворий, мало точність від 92 до 97%.
Точність нашого алгоритму зросте, якщо смартфон враховуватиме вік, стать, індекс маси тіла. Але вже зараз продуктивність тесту можна порівняти з мамографією або цитологією.
Нагадаємо,