Інклюзія в школах та дитсадках стала обов’язковою вимогою: Парцхаладзе
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми. 1 вересня в дію вступив оновлений ДБН щодо проектування шкіл та 1 жовтня - оновлений ДБН щодо дитячих садків, якими введено обов’язкове проектування інклюзивного простору для дітей з інвалідністю у цих закладах.
Читайте также У Львові стартував арт-марафон #МояДитячаМрія з Лідією Таран і Ніком Вуйчичем
Це сприятиме їх інтеграції в суспільство та всебічному зростанню поряд з однолітками, підвищенню доступності освіти та створенню реального безбар’єрного середовища в Україні в майбутньому.
Читайте также Выставка украинских дизайнеров и Happy Halloween на Дарынке
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.
“З цієї осені інклюзія в школах та дитячих садках стала обов’язковою. Відтепер при реконструкції та будівництві цих закладів обов’язково мають передбачатися доступні та універсальні класи, коридори, навчальні кабінети, ігрові кімнати та інші зали і приміщення. Також в рамках облаштування безбар’єрного простору будуть створюватися окремі класи або групи інклюзивного навчання, додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвитку - так звані ресурсні кімнати. Освіта в Україні має ставати доступнішою і цим ми зробимо вагомий крок до цього”, - сказав він.
Згідно з ДБН, наповнюваність класів з інклюзивним навчанням має складати не більше 20 учнів.
Також визначено проектування ресурсних кімнат - окремих спеціально облаштованих класів для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога. “Сьогодні такі кімнати вже працюють у багатьох оновлених школах по Україні завдяки успішній реалізації проекту Благодійного фонду Порошенка та його голови Марини Порошенко. Безбар’єрність є також одним із головних принципів проекту «Новий Освітній Простір», який наразі реалізується Мінрегіоном та Міносвіти майже у 300 школах та дитсадках України. І ми надалі продовжуємо цю роботу”, - розповів Парцхаладзе.
Читайте также Charity Weekend. Public Talk Маши Ефросининой с Надей Дорофеевой: 9 декабря, Киев
Нові ДБН щодо шкіл та дитячих садків розроблені фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП”.
Також наразі Мінрегіон працює над розробкою нового ефективного ДБН щодо доступності, який стосуватиметься усіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором, а також інших маломобільних груп.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.