7 факторів, що підвищують ризик інсульту
Читайте також Симптомы, указывающие на болезни сердца
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу. Частіше воно вражає людей старших 60 років, але може статися і в молодших. Статистика така, що у світі кожні 4 хвилини від інсульту вмирає одна людина. Повністю застрахуватися від інсульту не можна, але є ряд факторів, які потрібно тримати під контролем профілактики .Підвищений артеріальний тиск
Якщо верхній показник тиску перевищує 130, особливо тривалий час – це вагома нагода звернутися до лікаря за допомогою. Крім ліків, допомагає знизити тиск відмова від алкоголю та куріння, зменшення солі та швидких вуглеводів у раціоні.
Високий рівень холестерину
До інсульту можуть призводити бляшки холестерину, що закупорюють артерії. Безпечний рівень загального холестерину – 200, підвищений ризик інсульту починається з 240. Щоб відстежити рівень холестерину, необхідно регулярно здавати аналізи. Також необхідний контроль за раціоном: менше цукру, швидких вуглеводів, насичених жирів.
Цукровий діабет
Читайте також 5 опасностей напитков без сахара
Діабет другого типу небезпечний своїми ускладненнями. Він підвищує ризик хвороб серця та нирок, а також ймовірність інсульту (в 1,5 рази!). Тому важливо взагалі не допустити виникнення діабету: не захоплюватися вуглеводами, відстежувати рівень цукру в крові, займатися спортом, стежити за індексом маси тіла.Алкоголь
Кожна доза алкоголю значно збільшує ризик інсульту. Якщо алкоголь є у вашому раціоні регулярно, то, на думку лікарів, інсульт практично неминучий.
Дієтичні напої
Як не дивно, але напої із замінниками цукру ще шкідливіші, ніж із звичайним цукром. Якщо пити напої з цукрозамінниками щодня, то ризик інсульту підвищується втричі. Хоча в цілому краще відмовитись і від тих, і від інших на користь звичайної води.
Куріння
Читайте також Как не пропустить болезни сердца у детей
Куріння підвищує рівень "поганого" холестерину та знижує рівень "хорошого". Судини звужуються, їх стінки втрачають еластичність – все це наближає людину до інсульту.Зайва вага
У зоні ризику ті, у кого індекс маси тіла перевищує 30. Ожиріння збільшує ризик розвитку діабету, спричиняє високий тиск та підвищений холестерин. Щоб нормалізувати свою вагу, потрібно відвідати ендокринолога (виключити порушення гормонального балансу), а також збалансувати свій раціон та більше рухатись.
Вам також буде цікаво прочитати:
- Ознаки інсульту в дітей віком, які потрібно вивчити заздалегідь
- 7 ознак швидкого інсульту
- Інсульт під час вагітності та пологів: основні фактори ризику