Принципи виховання, які зроблять маму ідеальною в очах дитини

Принципы воспитания, которые сделают маму идеальной в глазах ребенка
istockphoto.com

Читайте також 3 мифа, которые мешают нам правильно воспитывать детей

Як стати ідеальною мамою для своєї дитини? Достатньо дотримуватися кількох простих принципів.

1. Будьте завжди на боці дитини

Що б не сталося, дитина повинна знати, що мама на її боці. Звідси народжується довіра, яка є основоположною для стосунків батьків та дітей. Якщо дитина знає, що ви завжди на її боці, то стає впевненіше в собі, більш чесною та відкритою.

2. Не забувайте відпочивати

Мама, що відпочила, може дати своїй дитині набагато більше, ніж та, яка приносить у жертву своє життя, час, всі сили, щоб 24/7 займатися дитиною. Але тільки радосина і щаслива мама може виростити справді щасливу дитину. Як у літаку: спочатку надягаємо кисневу маску на себе, потім – на дитину. Тому що якщо ви подбаєте про себе, то про дитину піклуватися буде нікому.

3. Не будьте наглядачем

Так, ваш обов'язок – забезпечити дитині безпеку, стежити за її здоров'ям. Але контролювати кожен крок, не давати малюкові досліджувати світ, а підлітку провести час поза домом із друзями – це вже перебір. Дитина повинна зробити власні помилки, зрозуміти ціну самостійності та важливість відповідальності. Але якщо не відпускати його від себе ні на крок, він так і залишиться залежним від вас.

4. Не змушуйте їсти, якщо дитина не хоче

Читайте також Как не воспитать из ребенка "пуп земли"

Якщо дитина голодна - вона не відмовлятиме від їжі і попросить добавку. Але якщо він уже наївся, а на тарілці залишилася їжа – не можна наполягати, щоб він доїдав, загрожувати чи злитися. Так ви сформуєте у дитини порушення в харчовій поведінці, з якими потім важко боротися.

5. Не нав'язуйте свою думку

Дозвольте дитині висловлювати себе, одягатися так, як їй хочеться (якщо це не шкодить здоров'ю). Ходити в садок у костюмі принцеси – чому б і ні? Дбайте про те, щоб ваша дитина виросла самодостатньою особистістю, яка не залежить від думки оточуючих. Не подобається як дитина грає своїми іграшками? Що ж, якщо він зламає, то отримає урок, який подіє набагато ефективніше за ваші слова. А ось кричати на дитину, наполягаючи на своєму, щоб нібито зробити їй краще – це поганий варіант.

6. Поважайте друзів дитини

Чим більше ви чините опір дружбі дитини з будь-ким, тим більше дитина буде хотіти спілкуватися з цим другом. А ось ви в його очах станете "ворогом".

Вам також буде цікаво прочитати:


Хмара тегів