Як говорити з підлітком про татуювання

Как говорить с подростком о татуировках
istockphoto.com

Читайте також В яких покупках не можна відмовляти підлітку

Наразі татуювання є практично у кожного кумира підлітків - частково тому і дітям хочеться набити собі тату, причому вже з 12-14 років. Звичайно, більшість батьків така перспектива не тішить. Як правильно поговорити з дитиною про татуювання, щоб вона не пішла робити її вам на зло?

1. Поясніть підлітку, що його тіло ще змінюватиметься, як і гормональне тло. І в результаті дуже рано зроблене татуювання просто "перекосить" неприємним чином. Самі тату-майстри не рекомендують набивати тату до 18 років як мінімум.

2. Зверніть увагу, на якій ділянці тіла дитина хоче зробити тату. Якщо на максимально чутливому – наприклад, на шиї, то це може свідчити про агресію на самого себе.

Читайте також 5 ситуаций, когда лучше уступить подростку, даже если он неправ

3. Якщо дитина відмовляється обговорювати татуювання та свої мотиви, між вами порушено довірчий зв'язок, тоді краще показати підлітка психологу, а після вирішення його внутрішніх та ваших сімейних конфліктів – повернутися до теми татуювання, якщо вона ще буде актуальна.

4. Не знецінюйте бажання дитини. Недостатньо просто сказати, щоб він "викинув нісенітницю з голови". Відвертаючись від інтересів підлітка, ви відвертаєтеся від нього самого. Підійдіть до питання з належним розумінням, не лайте дитину за її бажання, замість обговоріть, що вона хоче набити і навіщо, на якій ділянці тіла, в якому салоні, що робитиме, якщо картинка набридне або заважатиме в побудові кар'єри.

5. Запропонуйте тимчасовий варіант – нанесення малюнка хною. Також спробуйте запропонувати інший варіант самовираження – нову зачіску, одяг, прикраси, колір волосся.

Читайте також Почему подростковое хамство может быть полезным

6. Сходіть разом з дитиною в тату-салон та обговоріть її ідею з майстром. Напевно, бачачи перед собою дитину, майстер знайде потрібні слова, щоби пояснити підлітку, чому йому варто кілька років почекати. І майстру підліток повірить охочіше.

7. Якщо дитина ні в яку не хоче відмовлятися від ідеї татуювання, запропонуйте компроміс - набити дуже маленьку картинку, яка не зіпсується зі зростанням дитини, і тільки в салоні, який ви оберете самі з погляду санітарії.

8. Якщо ви не дозволяли робити татуювання, а дитина все-таки зробила, не лайте його. Інакше надалі він просто буде брехати, щоб приховати від вас правду. Спокійно проговоріть, що ви засмучені вчинком дитини, поясніть їй, чому, запитайте про мотиви її дій. У будь-якому випадку варто пам'ятати, що через кілька років дитина матиме право робити зі своїм тілом що захоче, не питаючи вас. А ось втрачену довіру та прихильність повернути буде складно.

Вам також буде цікаво прочитати:


Хмара тегів