Дитина боїться невдач і часто кидає секції: що робити?

Ребенок боится неудач и часто бросает секции: что делать?
istockphoto.com

Читайте також Что делать, если ребенок боится плохих оценок

Для дітей вважається нормальною ситуація, коли мало не щотижня змінюються інтереси : сьогодні - бокс, завтра - футбол, післязавтра - в'язання Але для батьків, які займаються пошуком відповідних секцій, пристроєм дитини, покупкою необхідного інвентарю – це, звичайно, шок.

Часта зміна діяльності може бути як природним поривом пізнати світ, так і наслідком фрустрації - коли очікування дитини не відповідають дійсності та труднощам, з якими вона зіткнулася. Що робити у такому разі?

Деякі діти дуже болісно сприймають критику та невдачі. Вони внутрішньо звинувачують себе, почуваються "не такими", "поганими".

1. Варто розібратися із самооцінкою дитини. Чому йому так важливо завжди бути переможцем, чому його самооцінка так сильно залежить від цих зовнішніх факторів. Можливо, батьки мало його хвалять, мало відзначають успіхи та переваги, приділяють мало уваги, висувають завищені вимоги, недостатньо підтримують.

2. Відокремлюйте особистість дитини від її успіхів чи невдач. Транслюйте йому в розмові, що цінуєте його зусилля, розумієте його складнощі, показуйте, що результат – щось другорядне, бо на першому місці – його старання та внесок у досягнення мети.

Читайте також Что делать, если ребенок ничего не хочет

3. Намагайтеся подивитися на ситуацію очима дитини. Уважно послухайте, що він говорить про свої почуття, що саме його зачепило, що тепер хоче кинути заняття. Чи справді йому нудно в секції - чи з нього хтось посміявся, зробив зауваження?

4. Поясніть, що навички та вміння тренуються з часом. Якщо докласти достатньо зусиль, терпіння та витратити певний час, то можна досягти успіху. Навіть найталановитіші спортсмени та художники свого часу чогось навчалися, у них були невдачі та поразки.

5. Домовляйтеся заздалегідь, що в нову секцію дитина повинна відходити не менше, ніж півроку. Це потрібний час для перших значних результатів. І після цього терміну ви готові обговорити подальші плани.

Вам також буде цікаво прочитати:


Хмара тегів