Як відучити дитину від рук

Как отучить ребенка от рук
istockphoto.com

Читайте також Как отучить ребенка ругаться матом

Бабусі та дідусі часто радять молодим батькам не привчати дитину до рук. На думку педіатрів та психологів, це докорінно неправильно. Щоб малюк був спокійнішим, зростав упевненим у собі та безпеці світу навколо себе, йому потрібно багато часу проводити на ручках у батьків.

Якщо в перші місяці життя носіння малюка на ручках - процес природний, то що робити потім, коли і дитина стала важкувата, і мамі хочеться хоча б зайнятися домашніми чи іншими справами?

1. Якщо дитина хворіє або пережила стрес, то її законне право - сидіти на ручках, не варто намагатися відучувати її в такі гострі моменти.

2. Починайте потроху "спускати" дитину з рук після 3 місяців, коли її психіка трохи дозріє та адаптується до великого нового світу.

3. Зберігайте інші види контакту: масаж, погладжування ручок-ніжок, спілкування, поцілунки.

4. Щоб не заколисувати перед сном, створіть систему ритуалів: купання, годування, обійми, погладжування. Моментального ефекту не буде, але за пару місяців навчити його засипати без заколисування можливо.

Читайте також Можно ли "испортить" ребенка вниманием?

5. Діти мають різні типи нервової системи: хтось легко залишається без мами з іншими дорослими, хтось - у жодну. Обидва варіанти нормальні. Головне, щоб мати зберігала спокій.

6. Якщо кілька місяців ви навіть не намагалися дати дитину на ручки нікому з інших дорослих, не дивуйтесь, що потім дитина буде шалено протестувати і боятися. До суспільства інших людей і тимчасової відсутності мами треба привчати поступово і з перших місяців життя.

7. Іноді мами "прикривають" дитиною свої психологічні проблеми, намагаючись постійним носінням на руках довести усьому світові, що вона найкраща мати. А за цим можуть ховатися проблеми із прийняттям себе, із подружніми відносинами тощо. У такому разі мама ще й шкодить дитині, не даючи їй сепаруватися та розвиватися у потрібному темпі.

8. Часто діти починають проситися на ручки, коли в сім'ї народжується молодша дитина, яка забирає на себе всю увагу дорослих. Щоб впоратися з цим, покажіть старшому, які щеплення та вигоди у нього є від того, що він старший (а не лише обов'язки).

Вам також буде цікаво прочитати:


Хмара тегів