35 тиждень вагітності: готуємось до зустрічі з малюком

35 неделя беременности: готовимся к встрече с малышом
istockphoto.com

Читайте також Алергія на цитрусові у дитини: що робити, чим замінити

На 35-му тижні вагітності ви вже готові до народження дитини і з нетерпінням чекаєте на зустріч з ним. Але одночасно за будь-якого м'язового дискомфорту в животі переживаєте: «А раптом це вже почалися пологи?». Пора готуватися до пологового будинку.

Самопочуття мами

  • До цього тижня вагітності збільшення у вазі майбутньої мами в нормі має становити близько 13 кг від початку вагітності.
  • Родові шляхи починають поступово готуватися до пологів, видозмінюється шийка матки, і малюк уміло підлаштовується під її зміни.
  • Ваша матка до цього терміну збільшилася у 1000 разів у порівнянні зі своїм нормальним обсягом і тепер розташовується прямо під ребрами.
  • Дно матки зараз знаходиться у найвищій точці, тому у майбутньої мами можуть посилитися печія, задишка та біль у спині.
  • Якщо впоратися зі печінням після їжі самостійно не виходить, зверніться до лікаря — він призначить спеціальні препарати, які допоможуть вам позбутися цієї проблеми.

35 неделя беременности: готовимся к встрече с малышом / istockphoto.com

Здоров'я дитини на животі

Зараз ваш малюк наче джекфрут. Його зріст – 45 см, вага – 2550 р.

  1. Всі органи і системи дитини сформовані, це вже не плід, а справжнісінький маленький чоловічок, практично готовий до життя поза вашим животом.
  2. З 35-го тижня дитина особливо активно набирає вагу – 200–230 г на тиждень.
  3. Тільце малюка очищається від первісного гармата лануго. Ці м'які волоски можуть не зійти до пологів, але дуже швидко випадають після народження малюка.
  4. Підшкірний жир розподіляється по всьому тілу, шкіра набуває рожевого кольору.
  5. Більшість хлопчиків яєчка опускаються в мошонку.
  6. Кишечник працює практично як у дорослих - у ньому накопичується меконію.
  7. Ендокринна система та надниркові залози виробляють необхідні гормони.
  8. 33–36-ті тижні — період активного зростання та вдосконалення центральної нервової, ендокринної та імунної систем. А ось серце вже повністю сформоване, хоч кров циркулює в ньому не так, як у дорослого. Це і не дивно, адже плід отримує кисень не в легенях, а через пуповину.
  9. Вушка малюка розвернулися як у дорослого, пупочек піднявся вгору.

Догляд та харчування мами на 35 тижні вагітності

Хоча пересуватися стає все важче, прогулянки на свіжому повітрі мають бути щоденними, причому важливим є саме свіже повітря — у парку, лісі, біля озера, а не вздовж автомобільних трас.
  • Використання крему від розтяжок та регулярне виконання вправ Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна – необхідні.
  • Варто ретельніше контролювати вагу — набирати зайве зараз ні до чого. Але сидіти на дієті теж не варто, потрібно просто збалансувати раціон – більше фруктів, овочів, круп, менше жирного, здоби, солодощів.

У нормі виділення з піхви можуть трохи змінитися - до світлої та прозорої рідини додасться трохи слизу. Так поступово виходить слизова пробка. Якщо виділення помітно змінили колір, стали зеленими або коричневими, помітні домішки крові - це привід якнайшвидше звернутися до лікаря.

35 неделя беременности: готовимся к встрече с малышом / istockphoto.com

Читайте також Что взять с собой, отправляясь в роддом?

Час збиратися до пологового будинку

Настав час збирати необхідні речі, які знадобляться вам у пологовому будинку. І хоча час до пологів ще є, але у разі виникнення непередбачених ситуацій ви будете набагато впевненіше почуватися, знаючи, що сумка повністю укомплектована.

Крім засобів гігієни візьміть із собою рушник, халатик, дві нічні сорочки, спідню білизну, прокладки для грудей, засіб проти сосків тріщин.

Зробіть стартовий шопінг для малюка. Кожній майбутній матусі приносить величезне задоволення вибирати крихітні шапочки, шкарпетки, боді, чоловічки. Не забувайте, що одяг для малюка має бути з натуральних тканин.

Є завдання і для тата: відрепетируйте маршрут до пологового будинку, щоб чітко знати дорогу та швидко та без проблем довезти кохану жінку.

Також вам цікаво буде прочитати: вибираємо пологовий будинок: ТОП-7 корисних порад


Хмара тегів