Електронний учнівський квиток у Києві: як отримати і що дає

Электронный ученический билет нужно получить до конца этого года / фото istockphoto, interfax.com.ua

З нового року всі київські школярі мають перейти на електронні учнівські квитки. Паперові учнівські старі образи діятимуть лише до кінця грудня. Поки що у школах дистанційка, саме час замовити своїй дитині таку картку. У КМДА попереджають, що терміни виготовлення електронних учнівських квитків можуть змінюватись від кількох днів до кількох тижнів.

Що дає електронний учнівський квиток

Главная опция ученического билета - это бесплатный проезд / istockphoto.com

Електронний учнівський білет – це індивідуальна карта школяра. За затвердженим у КМДА стандартом, на ній містяться всі персональні дані учня. Це прізвище, ім'я та по-батькові, цифрове фото, назва навчального закладу, номер, дата видачі та термін дії квитка, а також унікальний штрих-код. Саме в цьому штрих-коді і полягає основна відмінність електронного квитка від старої паперової «книжки». Якщо раніше для безкоштовного проїзду у громадському транспорті школяру потрібно було показувати свій квиток водієві, то зараз достатньо прикласти квиток штрих-кодом до сканера валідації проїзних документів.

Вот такие данные должны обязательно быть на электронном ученическом билете / фото gorodkiev.com.ua

Головна функція електронного учнівського квитка – це проїзний документ. За законом, учні столичних шкіл можуть безкоштовно користуватися усіма видами муніципального громадського транспорту (метро, автобус, тролейбус, трамвай). І якщо маленьких школярів контролери часто пропускають «на око», то зі старшокласників такий документ реально вимагають.

У перспективі до електронного учнівського квитка обіцяють «підключити» та інші опції. Так, наприклад, рік тому КМДА обіцяла, що батьки зможуть за цим документом. відстежити переміщення своєї дитини на протязі дня. Щоправда, поки що така фішка недоступна, адже до кінця року квитки перебувають у тестовій експлуатації. Проте вже зараз електронний учнівський квиток можна додати до мобільного додатку «Київ Цифрової» та користуватися при проїзді не самим документом, а його «телефонною» версією.

Як замовити електронний учнівський квиток

Заказать электронный ученический билет должны родители / istockphoto.com

Наразі школярі у транспорті можуть користуватися двома видами квитків – і електронний, і паперовий мають рівну силу. А ось із січня, за задумом влади, старі «книжки» скасують. Тому батькам школярів варто поквапитися, адже для замовлення та виготовлення документів залишилося трохи більше за місяць. Заморочитися цим питанням доведеться саме батькам: з якоїсь причини замовлення нових учнівських квитків переклали на їхні плечі (хоча логічніше було б, якби цим централізовано зайнялася школа).

Оформити заявку на випуск електронного учнівського квитка нескладно. Для цього потрібно зайти на сайт scard.kyivcity.gov.ua, зареєструватися на ньому та знайти картку своєї дитини у переліку столичних школярів. Цю картку потрібно приєднати до свого облікового запису та замовити електронний квиток. Проте заявка не піде в роботу доти, доки дані не підтвердить працівник школи, в якій навчається ваша дитина. Саме тому у виготовленні документів бувають затримки до кількох тижнів, зазначають у КМДА.

Якщо ваша заявка «висить» в базі вже досить довгий час, потрібно дзвонити безпосередньо до школи – адже проблема саме там. Також може бути таке, що картка вашої дитини відсутня в базі: таке буває, якщо школа подала дані про учнів не в повному обсязі. У цьому випадку потрібно знову-таки звертатися до школи і просити «донести» необхідну інформацію. Це теж може зайняти певний час та затягнути процес отримання квитка.

Після того, як документ готовий, батькам на пошту (яка була вказана під час реєстрації на сайті), прийде повідомлення. Забрати учнівський квиток можна буде за кілька днів у школі. Активувати його не потрібно, білет повністю готовий до застосування. У КМДА кажуть, що навіть за щоденного використання термін його безперебійної роботи має бути не менше трьох років.

Вам також варто почитати:

Якщо дитині важко у школі: поради психолога Світлани Ройз

З ними захочеться вчитися: ТОП-8 оригінальних канцтоварів 2021 року