Експерти розвінчали міфи про комарів та розповіли, чим вони небезпечні

З настанням тепла з'явилися перші комарі. А з ними - неприємні висипання і свербіж.
Хтось вважає, що комарі кусають у залежності від групи крові. Інші ж кажуть, що їхня кількість щороку різна. І зараз комарів може бути, наприклад, менше, ніж минулого року. Провідні програми "Ранок з Україною" на каналі "Україна" Марія Мельник та Григорій Герман з'ясували, що з цього міф, а що – правда.
Вони можуть зіпсувати найкращий літній вечір, а іноді й усю відпустку. Нічний писк, що зводить з розуму, і покусане тіло, яке свербить кожну секунду. Ось воно, літо, а з ним і комарі. Але чи ви коли-небудь замислювалися, навіщо вони взагалі п'ють кров?"Кусають тільки самки і у них є відмазка - вони роблять це заради життя, вони передають це своїм дітям, нащадкам, без цього вони не зможуть!" – коментує біолог-ентомолог Ігор Небогаткін у програмі «Ранок з Україною».
Самці ж у цій парі справжні вегани та харчуються нектаром. А ще тримаються одне одного. Тому коли ви бачите цілий рій комарів, знайте, що це чоловіки і вони не вкусять вас. А ось самки ще ті гурмани! Кров далеко не кожну людину їм до смаку.
«До речі, комарі проводять певний тест на біологічний вік – якщо вас перестали кусати комарі, то ви або постаріли, або треба зайти до онколога. Комар йде чітко на джерело вуглекислого газу, а в онкохворої людини його менше», – зазначає лікар-терапевт Віктор Скачко в ефірі каналу «Україна».
Комарі знаходять нас за запахом вуглекислого газу, який ми видихаємо. Але «смачну жертву» вибирають за запахом тіла та температурою. По-перше, комарів дуже приваблює запах поту та речовин, що містяться в ньому! По-друге, що більше в крові білка, то вона смачніша. І тут не пощастило власникам першої групи крові. Під прицілом також люди, хворі на цукровий діабет та ласуни. Адже коли ви з'їсте цукерку, ваша кров та шкіра стане для комарів справді солодкою! Вчені довели, що комарів також приваблюють люди напідпитку.А ось те, що рік у рік кількість комарів то менша, то більша, як, наприклад, урожай абрикосів – це міф!
Такого помітного масового виплоду фактично не помітно. Цей міф пов'язаний з мошками – це дрібні комахи, які плодяться раз на три роки», – розповів біолог-ентомолог.
Малярія, жовта лихоманка та хвороба Денге. Комарі передають близько 50 хвороб, але переважно у тропічних країнах. Втім, українські кровопивці також не безневинні. І якщо людей похилого віку комарі кусають рідше, то найбільше неприємностей завдають молоді і особливо дітям. Шкіра у дітей чутливіша і страждає сильніше.
«Можуть викликати алергічні реакції, тому люди зі слабким імунітетом будуть більш активні реакції на укус. З іншого боку, вони можуть переносити деяких паразитів, наприклад собачу аскариду, – зазначив лікар-терапевт. – Дитина розчісуватиме і цим може посилити реакцію, може зірвати шкіру, викликати нагноєння. Помийте місце укусу, луг нейтралізує кислоту і свербіння припиниться, дитина перестане розчісувати її».Зазвичай після укусу комара залишається пляма півсантиметра, якщо ж реакція була велика і шкіра дуже набрякла - зверніться до лікаря. І не панікуйте, що це може бути малярія. Можливо, у вас просто ослаб імунітет.
Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».