Як підготувати дитину до 1 класу: 5 важливих рекомендацій батькам першокласників

Лісова Тамара
Як підготувати дитину до 1 класу: 5 важливих рекомендацій батькам першокласників
Как помочь первокласснику: советы психологов
istockphoto.com

Як грамотно підготувати першокласників до першого важливого етапу освітнього шляху? А що, якщо знову дистанційка? П'ятірка дієвих порад від психологів та педагогів

Читайте такожРюкзак для первоклассника: 10 правил идеального выбора
Порада 1 – навчитися слухати

Більше половини малюків, які йдуть у перший клас, зовсім не вміють слухати.

Больше половины малышей, которые идут в первый класс, совершенно не умеют слушать / istockphoto.com
У них немає цієї навички, від якої залежить успішність у школі та розуміння предмета. Протягом дня дитина переключається на різні теми та дії не менше 7 разів. І тут важливо навчитися фокусувати увагу до завдання.

Намагайтеся прокачати цей скил в домашніх умовах. Досить легко давати найбільш ускладнені побутові завдання. Наприклад, не збери іграшки, а збери м'які великі іграшки в зелену коробку, а конструктор червоного кольору в цю тощо.

Важливо програвати такі ситуації якнайчастіше, адже в умовах дистанційного навчання дитині доведеться ловити, як кажуть, на льоту. Вчитель пояснює предмет із екрана планшета, і фізично сфокусувати малюка на предметі не зможе.

Порада 2 – освоїти гаджети

На жаль, але коронавірусні реалії такі, що всім, від малого до великого, необхідно вміти користуватися планшетами, комп'ютерами та навчальними програмами. Намагайтеся забезпечити дитині якісні гаджети, з не менше 10-дюймовими екранами.

Навыкам работы на компьютере стоит научить до школы / istockphoto.com
І навчіть базовим навичкам роботи на ньому: увімкнути, запустити програму, увійти до неї, прослухати тощо. Обов'язково говоріть дитині, що робота та ігри за комп'ютером повинні і дозуватимуться . Не можна проводити час біля екрана постійно.

Порада 3 – дозволити обзиватися

Зараз дітки, особливо малюки, проводять більше часу не в колективах, а в компанії батьків, рідних та гаджетів. Шкільні реалії зовсім інші. Тут немає тепличних домашніх умов, де всі поважають межі один одного, і часто однокласники використовують у своїй промові образливі слова та дражнилки.

Допоможіть дитині навчитися справлятися з кривдниками та захищати себе. Для цього провокуйте подібні ситуації – дайте дитині можливість відповісти вам. Якщо він втрачається – пропонуйте варіанти відповіді. Наприклад, лайка в дусі діснеївських лиходіїв: «Ти – Маліфісента», - кажете ви. «А ти – Урсула!» і т.д.

Порада 4 – розвинути моторику

Трохи менше половини малюків, приходячи до школи, не вміють правильно тримати ручку чи олівець. Здавалося б, хіба це проблема? Насправді нерозвинена дрібна моторика впливає на готовність мозку концентруватися та сприймати нову інформацію. Тому дуже важливо поправити ситуацію і навчити дитину тримати в руках ручку, олівець, лінійку та пензлик!

Щоб відпрацювати цю навичку, постарайтеся розвинути зорово-рухову координацію. Добре працюють ігри з м'ячем, особливо кидки у кільце.

Порада 5 – орієнтуватися у просторі

Відчуття простору невластиве практично всім першокласникам. І якщо в школі зможе допомогти вчитель - підказати, як відступити пару клітинок вправо або вгору, як намалювати по діагоналі або вбік, то на дистанційному навчанні можуть виникнути проблеми.

Дуже ефективні у цьому плані лабіринти в ігрових кімнатах. Ну, або в домашніх умовах практикуйте ігри з ляльками та м'якими іграшками – створюйте ходи, плутанини із коробок, де іграшка має прийти до фінішу.

Також вам буде цікаво:

Що почитати першокласнику

Вибираємо рюкзак для першокласника


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK