Абсолютно офіційно: 10 фактів про Омікрона від МОЗ
Читайте також Жуйка проти COVID-19: пастка для коронавірусу
Штам «Омікрон» поступово витісняє «Дельту» та завойовує світ. Так, у США у 97% випадків зараження фіксують саме «Омікрон». В Україні теж його виявляють, але не в таких масштабах як в Америці чи Європі. Але, за словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, вже наприкінці січня на нас чекає нова хвиля коронавірусу, викликана саме "Омікроном" . А через те, що в країні ще орудуватимете і «Дельта», на думку Ольги Голубовської, ця хвиля буде значно потужнішою, ніж осіння.Сьогодні українське МОЗ опублікувало 10 фактів про штам «Омікрон», які отримані на підставі міжнародних досліджень.
1. «Омікрон» частіше призводи до інфікування в домашніх осередках порівняно зі штамом «Дельта»
2. Новий штам має менший період інкубації. У середньому він становить три дні.
3. Вражає молодшу вікову групу. Якщо середній вік осіб, які заразилися штамом "Дельта", становив 38,3 роки, то тих, хто заразився "Омікроном", - 30,8 років.
4. Збільшується ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку з "Дельтою" він становив близько 2,5%, для "Омікрона" - 13%.
5. Попередньо "Омікрон" у 2,9 разів більш заразний, ніж "Дельта". У країнах, де його вже виявлено, подвоєння випадків зараження відбувається за 1,53 дні. Тобто сьогодні, наприклад, заразилося 20 людей. За півтора дня заражених буде вже 40.
6. Наразі немає інформації для оцінки будь-яких змін тяжкості інфекції, яку викликає «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичайних симптомів у хворих, заражених цим штамом, немає.
7. Дані вказують на зниження ризику госпіталізації серед інфікованих цим штамом. Хоча збільшення кількості зараження може спричинити велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки зараження «Омікроном» мають на 15-20% менше ризик госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебування протягом 1 або більше ночей у лікарні.
8. Ризик потрапляння до відділень екстреної допомоги або госпіталізації для «Омікрону» наполовину менший, ніж для «Дельти».
9. Лише 0,6% хворих на «Омікрон» було госпіталізовано. За інших штамів ця цифра становила 1,6%.
10. У той же час дані щодо госпіталізацій не є остаточними, тому що в багатьох країнах існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. Крім того, більшість досліджень було проведено у країнах, де високий рівень вакцинації, тому до лікарень потрапляє менше людей.
Вам буде цікаво почитати:
Як починається Омікрон: лікарі назвали перші симптоми
Нічні гості: незвичайні симптоми Омікрону, які з'являються лише вночі