Нічні гості: незвичайні симптоми Омікрону, які виявляються уві сні

Нічні гості: незвичайні симптоми Омікрону, які виявляються уві сні
Омикрон взывает нетипичные для ковида ночные симптомы
istockphoto.com

Вчені назвали нові незвичайні симптоми COVID-19. Вони турбують людину ночами і можуть вказувати на зараження штамом «Омікрон». Що за ознаки?

Читайте такожНаконец-то точное число: сколько антител защищают от ковида (таблица)
Поки Україна плавно виходить із червоної зони карантину, весь світ захлиснула нова хвиля коронавірусу. У Європі багато країн закриваються на «святковий» локдаун. Італія вже заборонила публічне святкування Нового року, на черзі Іспанія та Німеччина, які б'ють рекорди із захворюваності. Винен у цьому новий штам ковіда Омікрон. Він розповсюджується з неймовірною швидкістю і часто проявляється нетипово, тому «зловити» його на ранніх стадіях хвороби досить складно. Днями вчені виявили чергові незвичні симптоми Омікрону.

Чим відрізняється штам «Омікрон»

Новый штамм преподносит ученым немало сюрпризов / istockphoto.com

Загалом штам коронавірусу «Омікрон» менш небезпечний для здоров'я, ніж агресивна «Дельта». Нещодавно вчені з ПАР дійшли висновку, що він викликає на 80% менше госпіталізацій і на 90% нижчий за ризик тяжкого перебігу хвороби. Проте цей штам все одно насторожує медиків. Він надзвичайно заразний і добре уникає імунної відповіді. Якщо Омікрон з'єднається з іншою мутацією COVID-19, він може стати набагато агресивнішим і небезпечнішим за Дельту.

Зараз цей штам дуже ретельно вивчається, і щодня приносить вченим нові сюрпризи. Так, вже доведено, що при Омікроні людина часто не втрачає нюх та здатність розрізняти смаки (а це, нагадаємо, головні «показові» симптоми попередніх штамів ковіда). Також при Омікроні може не бути високої температури та великого ураження легень: за останніми даними, цей штам значно частіше інфікує бронхи.

Нетипові симптоми Омікрону

При заражении Омикроном люди испытывают сонный паралич / istockphoto.com

Нещодавно ми писали про один нетиповий симптом, який може вказувати на те, що ви хворі на Омікроном. Це так званий «мозковий туман» (Почуття розгубленості, забудькуватість, сплутаність свідомості). Такий стан знайомий людям, у яких бувають стрибки тиску: зазвичай це сигнал того, що тиск сильно знизився. Проте тим, у кого проблем із тиском немає, варто насторожитися. Якщо такий стан зачастив до вас у гості, це тривожний дзвінок.

Буквально днями вчені Національної служби охорони здоров'я Британії назвали ще два симптоми, що зустрічаються у хворих на Омікрон. Перший – це сонний параліч (у медицині його називають катаплексія пробудження). Цей стан виникає при засинанні чи пробудженні і характеризується повним чи частковим паралічем м'язів. У цей час людина не може поворухнутися, часто навіть не може розплющити очі. Триває епізод від кількох секунд до хвилини та проходить самостійно. Вийти із сонного паралічу зазвичай допомагають дотику чи звуки.

Другий симптом – надмірна пітливість під час сну, яка не пов'язана з підвищенням та подальшим зниженням температури. Люди лягають спати без лихоманки, а прокидаються мокрі та вкриті потом. Цей стан зустрічається настільки часто, що терапевт із ПАР Амір Хан (Amir Khan) вже закликав Національну службу охорони здоров'я Британії включити підвищене потовиділення до офіційного списку симптомів, за якими можна визначити зараження Омікроном.

Вам також буде цікаво почитати:

Вбиває вірус одразу: вчені винайшли вакцину від ковіда у вигляді пластиру

Це дуже небезпечно: 5 помилок у лікуванні COVID-19, які призводять до стаціонару


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK