Ні з чим не сплутати: 10 головних симптомів Омікрону

Ні з чим не сплутати: 10 головних симптомів Омікрону
Симптомы Омикрона все меньше похожи на типичное течение коронавируса
istockphoto.com

Штам Омікрон проявляється цілою низкою нетипових симптомів. Вчені назвали його характерні ознаки. Зверніть на них увагу, щоб не сплутати ковид з іншими хворобами

Читайте такожНічні гості: незвичайні симптоми Омікрону, які виявляються уві сні
За прогнозами МОЗ, нова хвиля коронавірусу накриє Україну на початку лютого. Цього разу її буде викликано штамом «Омікрон», який вже захопив Європу і став причиною масових локдаунів та нових карантинних обмежень. Омікрон виявився набагато заразнішим, ніж усі попередні штами ковіда разом узяті: у Франції, Італії, Іспанії та Великобританії добовий приріст хворих б'є всі рекорди пандемії.

Хороша новина – в переважній більшості випадків Омікрон викликає легше перебіг хвороби, ніж інші коронавірусні штами. Погана новина – найчастіше його дуже складно розпізнати. По-перше, він здатний обходити імунний захист людини (як після перенесеного ковіда, так і після вакцинації). Тому на них хворіють навіть повністю щеплені люди. По-друге, його симптоми дуже відрізняються від тих, які ми звикли пов'язувати з Covid-19. Тому Омікрон часто плутають із грипом чи аденовірусом.

Нещодавно ми писали про перших симптомах штаму «Омікрон» , на які варто звернути увагу За спостереженнями медиків з ПАР (де, власне, і виникла ця мутація), хвороба починається першінням у горлі, хрипотою, осиплістю та болями у попереку. Також на ранніх етапах захворювання багато пацієнтів відзначають таке явище, як «мозковий туман» - Це загальмованість, нездатність сконцентруватися, патологічна забудькуватість і неуважність.

Буквально за кілька тижнів список перших ознак хвороби суттєво розширився. Наразі вчені з різних країн радять звертати увагу на такі симптоми:

Мігрень та головні болі. Це один із найпоширеніших симптомів Омікрону на сьогоднішній день: за спостереженнями британського вірусолога Лоуренса Янга, від головного болю різного ступеня інтенсивності страждають 80% хворих на коронавірус. Цікаво, що цей симптом може турбувати людину навіть після одужання, зазначає психіатр із ПАР Емад Естемалік. При цьому експерт каже, що стандартні знеболювальні в цьому випадку не працюють, і навіть можуть викликати «зворотний ефект», тобто посилення головного болю.

Часто мигрень остается с человеком даже после выздоровления от ковида / istockphoto.com

Патологічна втома . Це типовий симптом для ковіда, але у випадку з Омікроном він починає проявлятися на ранніх стадіях хвороби (ще до появи очевиднішої симптоматики). Людина без видимих причин відчуває сильну втому, слабкість та занепад сил.

Біль і першіння у горлі . На цей симптом, за даними ZOE Covid, скаржиться більше половини всіх хворих на коронавірус. Зверніть увагу, що біль у горлі при Омікроні не надто інтенсивний, і зазвичай проходить без лікування за 4-5 днів. При цьому вона майже не супроводжується кашлем: у ZOE Covid зазначають, що на кашель скаржилися лише троє з десяти хворих.

Закладеність носа та чхання . Такі симптоми, як закладеність носа та чхання, на ранніх етапах хвороби відчувають 60% пацієнтів. За статистикою ZOE Covid, найчастіше чхання «видає» зараження ковідом у вакцинованих пацієнтів.

Кон'юктивіт. Нетиповий симптом коронавірусу, характерний саме для штаму «Омікрон», – це кон'юктивіт або синдром червоних очей. За даними медичного видання Healthline, нова мутація ковіда може проникати в організм людини, «маскуючись» під ангіотензинперетворюючий фермент (АСЕ2). Рецептори цього ферменту розташовані на сітківці ока та клітинах епіталю, які вистилаю повіку та очне яблуко. Тому «вторгнення» інфекції часто супроводжується запаленням слизової оболонки ока.

Один из новых симптомов заболевания Омикроном - это конъюнктивит / istockphoto.com

Випадання волосся. Саме собою випадання волосся вважається типовим симптомом коронавірусу. Проте в Американській академії дерматології відзначають, що на алопецію (посилене випадання волосся) скаржиться приблизно чверть хворих на ковід. Насамперед, це пов'язано з тим, що вірус «б'є» по судинах, через що порушується кровообіг у зоні росту волосся та погіршується харчування волосяних цибулин. Випадання волосся може бути реакцією на високу температуру, яка тримається довше 3 днів.

Втрата смаку та нюху. Повна втрата смаку та запаху – рідкісний симптом для Омікрону. Набагато частіше люди скаржаться на те, що їхні смакові чи нюхові відчуття змінилися: їжа на смак стала не такою, як була раніше, і звичні речі почали пахнути по-іншому.

Вам також буде цікаво почитати:

Повторна пневмонія після ковіда: що важливо знати? Відповідь лікаря

Коли в Україні почнуть щепити від COVID-19 дітей віком від 5 років? Відповідь експерта


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK