Хоч кулею покати: 7 вправ на фітболі для дітей - фото
Читайте також Привчаємо дитину до спорту: коли почати, що вибрати
У хіт-параді улюблених іграшок багатьох малюків фітбол входить до трійки лідерів. Чого вони з ними тільки не витворяють: і катають кімнатою, і намагаються підняти. Ну а стрибати на ньому верхи можна до нескінченності. Але ККД фітболу набагато ширша. Марія Соломаха, чемпіонка України з сальси, поділилася з нашим сайтом комплексом вправ, які можна виконувати з дитиною на цьому фітнес-кулі.«Корисність від нього велика. Адже коли ми займаємося спортом на рівній поверхні, працює тільки той м'яз, на який йде навантаження. На м'ячі ж за рахунок того, що дитина намагається на ній утриматися та групується, включаються до роботи стабілізаційні м'язи, зміцнюється весь м'язовий корсет", – розповідає Марія. Починати заняття у полегшеному варіанті можна вже з двотижневого віку.
Пружинка
Закріпивши м'яч між ногами, поставте на нього дитину (стопи повинні стояти повністю). Якщо він може стояти впевнено, тримаємо за руки, якщо ні – пахвами. Зовсім маленьким показуємо, як згинати та розгинати ніжки. Виконуйте 10 разів.
Змійка
Обхопивши дитину за руки, підтягуємо її нагору — вона ніби підтягнеться на руках. Кут підйому – як на фото.
Пострибушки
Зафіксуйте м'яч між колінами та посадіть на нього дитину, нехай пострибає на попі. Малюків притримуємо за пахви, старших діток — за руки.
Похитування
З цього положення кладемо дитину спинкою на м'яч. Зовсім маленьких тримаємо за корпус, дітей старше півроку - за руки, охоплюючи їх кисті. Катаємо вперед-назад - це чудово знімає гіпертонус м'язів. Чи не тягнемо. Чим менше дитина, тим менше амплітуда погойдування.
Масаж живота
ІП – як на фото. Найменших притримуйте за корпус. Спружте спочатку, а потім покатайте м'яч вперед-назад або по колу. Добре допомагає впоратися з кольками.
Тачки
Зовсім крихти даємо лише торкнутися пальчиками підлоги і відкочуємо м'яч назад, а старші діти нехай трохи постоять на руках (потім ноги підштовхуємо, а дітки нехай туплять вперед на ручках).
Жаба
Дитина охоплює м'яч руками, а ви тримаєте його як на фото. Прокочуємо м'яч від себе - до себе, згинаючи та розгинаючи ногу. Якщо малюк дуже напружує ноги, можна легенько ними потрясти. Гарна розробка кульшових суглобів.
Змійка
Обхопивши дитину за руки, підтягуємо її нагору — вона ніби підтягнеться на руках. Кут підйому – як на фото.
Вам також буде цікаво почитати:
Мінуси немовлятного плавання, про які важливо знати
Йога для дітей: користь та особливості хатха-йоги