7 причин віддати дошкільника на шахи
Читайте також 5 способів позитивно вплинути на розвиток дитини
Багато знаменитих гросмейстерів починали грати в шахи вже в 4-6 років. Для цієї гри практично немає вікових обмежень. При цьому вона дає такий поштовх розвитку , який не замінити жодними "розвивашками".У чому ж користь шахів для найменших?
1. Дитина вчиться мислити
Шахи розвивають пам'ять, логіку, увагу, посидючість, концентрацію та уяву.
2. Дитина вчиться бути самостійною
У шахах доводиться самому приймати кожне рішення і самому відповідати за результат.
3. Дитина вчиться програвати
Читайте також Чим класична музика корисна для розвитку дитини
Це важливе вміння, тому що до невдач теж потрібно вміти ставитися адекватно, а не перетворювати їх на кінець світу, що властиво багатьом малюкам. Дитина вчиться аналізувати свої помилки і уникати в майбутньому.4. Дитина вчиться думати стратегічно та системно
Це вміння допоможе йому у всіх сферах життя на роки вперед. Шахи розвивають уміння вибудовувати логічні ланцюжки, дивитися на кілька кроків уперед. І якщо вам здається, що для 4-річки це непосильно – просто зацікавте його шахами – результат вас здивує.
5. Дитина розвиває творчі здібності
Шахи - це не тільки стратегія та аналітика, тут важлива робота уяви та фантазії.
6. Дитина розвивається фізично
Читайте також Почему вредно торопить развитие и обучение детей
Звичайно, шахи не замінять активної фізичної діяльності, але вони по-своєму тренують витривалість дитини. Щоб висидіти цілу партію, ще й у розумовій напрузі – теж потрібно багато сил та практики. Гросмейстери навіть мають особистих експертів з фізпідготовки, щоб витримувати багатогодинні турніри.7. Дитина вчиться взаємодіяти з іншими людьми
Шахи – це ще й психологія. Уміння "прочитати" суперника та його наступні кроки. Це точно знадобиться дитині у майбутньому у спілкуванні з людьми. А розважливість і витримка прикрасять будь-яку людину.
Вам також буде цікаво прочитати:
- Дитина боїться невдач і часто кидає секції: що робити?
- Як вибрати першу спортивну секцію для дитини
- Як визначити приховані таланти та здібності дитини