5 способів позитивно вплинути на розвиток дитини

І йтиметься не про заняття для раннього розвитку.
1. Мама вчить дисципліни
Дисципліна - це не про строгість і покарання, а про те, як усе встигати, як зробити свій день насиченішим і цікавішим, а самопочуття - краще, якщо дотримуватися певного порядку.
Ідеальної дисципліни у дітей все одно не буває, але встановлені правила та межі, розпорядок дня роблять їхнє життя простіше, а поведінка - краще. Для дитини будь-якого віку важлива ця передбачуваність і визначеність, тому він не може повністю брати відповідальність за своє життя і втрачається при зайвій самостійності.

2. Мама вчить зважати на чужі почуття
Хоча мамі і самій буває непросто впоратися з емоціями, важливо пам'ятати, що її поведінка в такі моменти - той самий особистий приклад для дитини, який він запам'ятає краще за будь-які слова. Якщо щось йде не за планом і ваші думки з дитиною розійшлися, не дивіться на її почуття зверхньо.
Навіть якщо вам буде важко домовитись, допомогти йому подивитися на ситуацію інакше – він запам'ятає сам спосіб, яким ви вирішували проблеми. І тут уже вам вибирати: запам'ятає дитина крик і негатив чи терпіння, дипломатію, кохання та прийняття почуттів іншої людини.
3. Мама вчить кохання
Завжди слід пам'ятати, що закладене у дитинстві залишиться з дитиною на все життя. Ваше ставлення та поводження з ним сьогодні може залишитися як у спогадах, так і в підсвідомості назавжди. Тому важливо своїм прикладом вивчати дитину любові, прийняття та терпіння.
Покажіть, що ви любите його завжди, навіть якщо гніваєтеся і в поганому настрої. Дитина зчитує ваші емоції і приймає їх на свій рахунок: якщо мама сердиться і засмучена - значить "більше не любить", дитина почувається самотньою і непотрібною.
А тепер спробуйте приміряти на себе такі почуття, якби вам було лише 3-4 роки. Якщо мама не виявляє кохання - перед дитиною пропасти. Дуже важливо показати йому, що ваша любов і турбота нікуди не діваються, незалежно від її поведінки та вашого настрою.
4. Мама вчить працьовитості
Мами багато беруть на себе, але самостійною і самодостатньою дитину не виростити, якщо все робити за неї. Найменші малюки люблять допомагати мамі по дому - це потрібно заохочувати, а не припиняти, навіть якщо за їх допомогою наведення чистоти перетворюється на наведення безладу.
Але якщо постійно припиняти дитячі ініціативи у допомозі – то дитина так і не навчиться робити правильно, а бажання допомагати по дому у неї відпаде. Також важливо навчити тому, що праця - справа енерговитратна, після неї з'являється втома, так, але задоволення від виконаної роботи та отриманого результату набагато вище.
5. Мама вчить оптимізму
Намагайтеся ставитися до щоденних негараздів простіше і спокійніше - це швидко запам'ятає і ваша дитина. Розбита чашка і розлитий суп - це в глобальному сенсі взагалі не катастрофа і не вартує витрачених нервів.
Забруднений, отримав двійку, втратив іграшку або телефон, навів у будинку бардак, порвав штани - так, неприємно, але чи хочете ви, щоб ваша дитина відчувала з цього приводу масу негативу і сильно переживала?
Якщо ні, то покажіть, як упоратися з проблемою, проговоріть це разом з дитиною, допоможіть подивитися на ситуацію з позитивного боку, заспокойте її і головне – не нервуйте самі.
Вам також буде цікаво прочитати: