Вічна троянда: як зробити трендову прикрасу для дому своїми руками

Як зробити вічну троянду своїми руками: покрокова інструкція. Простий спосіб зберегти зовнішній вигляд будь-якої квітки на кілька років та хороша бізнес-ідея для мами у декреті
Квіти у будинку – це завжди красиво. Ось тільки кімнатні рослини в осінньо-зимовий період цвітуть не часто. Живі квіти в букетах швидко в'януть, а штучні квіти найчастіше виглядають дешево. Сьогодні дуже популярні так звані «вічні троянди» – живі рослини, які у зрізаному вигляді можуть зберігатися до кількох років. У продажу такі сувеніри коштують від 350 до 700 грн. Ми ж пропонуємо вам зробити вічну троянду своїми руками. Сам процес займе зовсім небагато часу, обійдеться вам у копійки, а результат радуватиме своєю красою досить довгий час.
Як зробити «вічну троянду»: покрокова інструкція

Це спосіб, який використовують самі виробники сувенірів. Він називається стабілізація. У процесі стабілізації сік рослини замінюють речовиною, яка уповільнює процес руйнування клітин і дозволяє зберегти зовнішній вигляд рослини незайманим терміном від 2 до 3-4 років. Як така речовина можна використовувати парафін, желатин, різні сольові розчини. Проте найкраще зарекомендував себе звичайний аптечний гліцерин.
Вам знадобиться:
- свіжозрізана троянда
- гліцерин (продається в аптеці)
- кип'ячена вода
1. Візьміть свіжозрізану троянду та обріжте стебло до тієї довжини, яка буде найбільш зручною для зберігання. Зазвичай для сувеніру залишають 10-15 сантиметрів стебла. Листочки обривати не потрібно, вони нададуть рослині більш «живий вигляд»
2. Розведіть гліцерин із охолодженою кип'яченою водою у пропорції 2:1
3. Розщепите стебло троянди по центру приблизно на 1 см у довжину, щоб волога краще проникала всередину
4. Помістіть квітку в розчин і поставте в темне прохолодне місце на 12-14 днів
5. Через певний час дістаньте квітку та оцініть її стан. Ознакою того, що розчин повністю витіснив із рослини воду, стануть крапельки гліцерину на пелюстках троянди. Як тільки ви побачите ці крапельки, вважайте, що процес стабілізації закінчено
6. Візьміть підготовлену заздалегідь підставку і прикріпіть до неї квітку за допомогою шурупа, цвяха або клейового пістолета. Відмінно, якщо підставка буде з прозорим накриттям (на кшталт колби для сувенірів): так ви вбережете свій виріб від пилу, і воно збережеться набагато довше.
Невеликий лайф-хак: білій троянді в процесі стабілізації можна надати будь-якого незвичайного відтінку, достатньо додати до складу кілька крапель. харчового барвника . Так ви зможете "виростити" синю, фіолетову, блакитну і навіть чорну "вічну" троянду.

Якщо троянди вам не дуже до душі, то для виробу можна взяти будь-яку іншу квітку. Всі вони чудово вбирають гліцерин, тому ви зможете стабілізувати хоч лілію, хоч ромашку, хризантему, хоч орхідею. Можна заморочитися і зробити цілий стабілізований букет-ікебану. До речі, такі інтер'єрні композиції стартують у продажу 700 грн. Вони стануть стильною окрасою для дому або чудовою ідеєю для оригінального подарунка. А в перспективі цього захоплення у вас може зрости цілий бізнес.

Вам також буде цікаво почитати:
Як зробити зі старих футболок пуф та килимок: покрокова інструкція
Абетка рукоділниці: як пошити декоративну подушку-сову своїми руками