Як надати влітку першу медичну допомогу водієві
Червень в Україні став найгарячішим місяцем за останні півстоліття, позначка термометра досягала 40 градусів. Водії непритомніли прямо за кермом, як результат, - сотні аварій і пробок на дорогах.
У 80% випадків людина гине до приїзду швидкої, тому необхідно запам'ятати елементарні правила, які допоможуть у кризових ситуаціях:
- Рятувальник повинен переконатися, що йому нічого не загрожує;
- Оцінити стан потерпілого;
- Переконатись у своїх силах і лише тоді починати допомогу, паралельно викликаючи швидку.
Також є кілька правил, що стосуються найпоширеніших причин поганого самопочуття
Епілепсія.
Існує загальне правило: не намагайтеся розтиснути людині щелепи і засовувати сторонні предмети в рот, оскільки це може зашкодити - зламати зуби або навіть щелепу. При нападі епілепсії людина зможе проковтнути власну мову – це міф.
Втрата свідомості .
У разі людини перш за все потрібно покласти горизонтально, в стабільне бічне становище. Не треба його будити або застосовувати нашатирний спирт, адже він може спричинити судоми.
Серцевий напад або інсульт .
Якщо людина тримається за серце, не можна давати таблетки до приїзду медиків, навіть звичайний валідол, адже його потрібно зберігати при температурі 20 градусів. Тому якщо ваші речі з пігулками перебували на спеці, можна не розраховувати на їхню дію.Ще більше інформації про події на дорогах, законодавчі нововведення та новини, які важливо знати кожному - в інформаційно-розважальному проекті «Джедаї» на телеканалі 2+2 з понеділка по п'ятницю о 18:50.