Правила дезінфекції, яких мало хто дотримується
А неправильно проведене дезінфікування просто не має сенсу.
1. Вологе прибирання – це не дезінфекція
За всіма нормами речовина для дезінфекції має бути такою, що вбиває 99,99% мікробів. Звичайне вологе прибирання цього не робить, але теж не буде зайвим, особливо якщо в будинку хтось захворів нехай навіть звичайною застудою.
2. Дезинфікуючі засоби можуть бути різної галузі застосування
Потрібно уважно читати інструкцію, щоби підібрати потрібне. Одні засоби вбивають бактерії, інші – віруси, треті – грибки тощо.
3. Перед дезінфекцією потрібно видалити весь бруд
Тобто спочатку поверхня протирається мильною водою, миється, висушується - а потім обробляється дезинфікуючим засобом. Інакше в ньому просто не буде сенсу.
4. Засіб не обов'язково має бути агресивним
Можна використовувати для дезінфекції засобу на рослинній основі. Вони діють не так швидко, зате безпечніші для людей і особливо дітей. Але варто уважно прочитати склад інструкцію, щоб переконатися, що такий засіб взагалі виконує функцію, що дезінфікує.5. Оцет – не панацея
Він не вбиває віруси та ряд мікробів. Тому вважати оцет універсальним засобом дезинфекції не можна.
6. Засіб не діє миттєво
Для дезінфекції потрібен деякий час – причому будь-якому засобу. Просто одні діють швидше, інші повільніше. Деякі виробники ставлять умову, що поверхня повинна бути вологою від використовуваного засобу хоча б кілька хвилин.
Вам також буде цікаво прочитати: