Як мотивувати себе зайнятися домашніми справами

Як мотивувати себе зайнятися домашніми справами
Как мотивировать себя заняться домашними делами
istockphoto.com

Як зробити щось корисне, якщо не хочеться нічого робити?

Читайте такожКак мотивировать ребенка - 11 подсказок для родителей
Короткий світловий день карантин і неслухняні діти не сприяють тому, щоб витрачати вільний час на збирання? Розповідаємо, як мотивувати себе.

1. Поставте собі маленьку мету

Добре, вам не хочеться мити підлогу по всьому будинку або наводити лад у всій шафі. Але дозвольте собі зробити рівно стільки, на скільки вистачить терпіння: не витирайте скрізь пил - протріть найпомітніші ділянки, і ви самі не помітите, як вже не так ліньки продовжувати і довести справу повністю до кінця.

Чим глобальнішим буде поставлене завдання - тим менше сил і мотивації її виконати. Краще зробити не все, що необхідно, але все-таки зробити, ніж залишити в нездійснених планах масштабне генеральне прибирання.

2. Просто почніть

Банально, але іноді потрібно просто розпочати, бо це найскладніше. Поки що у вашій голові йде довга дискусія із самою собою – хочете ви робити прибирання чи ні, чому її робите тільки ви, чому ви повинні витрачати на це вихідний тощо. - цілком можна почати, не чекаючи, поки ви самі себе вмовите.

Це як у приказці "очі бояться, а руки роблять", тільки "розум ще домовляється з емоціями, а прибирання робиться".

3. Сприймайте прибирання як час для роздумів

За великим рахунком, роздумувати про прибирання під час її здійснення не доводиться, тому уявні зусилля можна витратити на продумування подарунків до Нового року або святкового меню, складання списку справ на завтра, придумування свого образу на свята і т.д.

Читайте такожЯк зменшити кількість пилу в приміщенні
Якщо ви думатимете про все це, коли руки нічим не зайняті, то, швидше за все, почнете відволікатися на смартфон або щось інше. А ось

4. Позбавтеся зайвих речей

Звичайно, важко постійно наводити лад і забиратися, якщо речі лежать навколо горами і прибирання - це суцільне перекладання їх із місця на місце. Оскільки повне розхламлення будинку - заняття тривале та трудомістке, то визначте кілька місць у будинку, які постійно обростають горою речей (полиця, тумбочка, шафка і т.д.) - і намагайтеся мінімізувати кількість предметів там регулярно, не чекаючи критичної ситуації.

Вам також буде цікаво прочитати:


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK