Якщо вжалила медуза: що можна робити і не можна

Медузи атакують українські курорти. На жаль, вони часто жалять відпочиваючих у воді. Експерти «Вищої ліги медсестер» розповіли, що робити, якщо вас вжалила медуза
Укуси медуз у більшості випадків не загрожують життю людини. Винятком є отрута морської оси – після контакту з нею людині необхідно терміново ввести спеціальну сироватку.
Що потрібно зробити, якщо вас вжалила медуза
- Насамперед необхідно обмежити надходження токсину в організм.
- Для цього необхідно обмити місце укусу солоною водою та видалити залишки щупалець за допомогою піску, пінцету, кредитної картки (нею можна зскребти клітини з поверхні шкіри), жорсткого махрового рушника.
- Обробіть шкіру хлоргексидином або перекисом водню – це прискорить виведення токсинів та затягування ранок.
- Після обробки знову промийте шкіру солоною водою.
- Якщо з'явиться набряк, роздратування потрібно прийняти протиалергічні препарати та обробити опік протизапальним гелем або накласти на нього крижаний компрес.
- За відсутності антигістамінної мазі шкіру можна обробити кремом або пінкою для гоління - в них отрута швидше розчиняється і змивається з поверхні. Ментол знижує чутливість та зменшує роздратування.
- Співайте більше води та уникайте сонячних променів.
- У разі погіршення стану або появи симптомів алергії зверніться до лікаря.

Що робити не можна, якщо вас вжалила медуза
- Не торкайтеся місця укусу руками – це викликає поширення отрути, і ви отримаєте новий опік.
- У жодному разі не промивайте місце укусу прісною водою. У несолоній воді «кусучі» клітини миттєво руйнуються, різко звільняючи залишки отрути під шкіру.
- Не варто робити примочки з оцту та спирту. Часто це призводило до прискорення поширення отрути по організму, особливо при укусі не надто небезпечних медуз, таких як чорноморських Ауреліо та Корнерот.
- У жодному разі не обробляйте місце укусу сечей: це лише посилить ситуацію.
Вам також буде цікаво почитати:
Як позбутися сверблячки при укусі комара: ТОП-5 народних засобів