Як підготуватися до сезону грипу

Грип – важке захворіння, яке небезпечне своїми ускладненнями. Але його можна уникнути за допомогою вакцинації та здорового способу життя
Грип – сезонне захворювання, яке вже давно стало досить звичайним для наших широт, проте воно досі може становити реальну загрозу. На якісних ресурсах на кшталт https://medznat.com.ua/ лікар може знайти корисну інформацію та оновлення про саму хворобу, новини в лікуванні, актуальну епідеміологічну ситуацію. Однак до чергового сезону грипу варто підготуватися заздалегідь, не чекаючи неприємної статистики.
Головний ворог грипу – вакцина
Захворювання, про яке йдеться, викликано вирусом. Коли ЗМІ тиражують новини про черговий штам того чи іншого вирусного захворювання – це певною мірою лише привернення уваги до медіа, оскільки особливої новини в цьому немає. Величезна швидкість мутування та постійна зміна своєї структури – базова ознака будь-якого вирусу. Герпес, ВІЛ, грип – всі ці хвороби відрізняються за способом передачі, складністю перебігу та потенційною опасностью, проте всі вони є вірусними, а отже будь-який вирус постійно змінюється. І саме це є причиною складності у його лікуванні. Для порівняння, бактериальні інфекції піддаються терапії за допомогою антибіотиків саме тому, що бактериї не здатні до такої ж швидкої мутації, і один і той самий антибіотик залишається дієвим роками. Назавжди ж позбутися звичайного герпесу наоборот – дуже складно.

Тому вакцина від грипу переважно діє лише один сезон, і наступного року доводиться проходити процедуру щеплення знову. Для багатьох це є фактором, який їх зупиняє від вакцинації – і абсолютно даремно. Оскільки грип є досить небезпечним своїми ускладненнями. Тому найкращий спосіб підготуватися до сезону підвищеної активності цієї хвороби – це пройти вакцинацію.
Однак варто пам'ятати, що щіплення навантажують імунітет, що може призвести до побічних дій та неприємних ефектів. Дуже важливо, щоб між вакцинацією від грипу та інших хвороб, у тому числі від коронавірусу COVID-19, була достатня пауза у годині. Визначити її може лише сімейний лікар, консультацію з яким і потрібно пройти для того, щоб прийняти рішення, коли вакцинуватися від цих та інших хвороб.

Додаткові способи захисту
Причина, чому сезон, коли температура повітря опускається до 0 градусів за Цельсієм або трохи нижче, і є сезоном грипу, полягає не стільки в активності вирусу (хоча йому висока вологість і така температура сприяють), скільки ослаблення імунітет більшості населення. Відповідно для кращої захисту від хвороби варто підтримувати свій організм наступним чином:
Притримуватися стабільного графіку роботи та відпочинку, наскільки це можливо, щоб не допустити переутомлення та додаткових стресів.
● Зберігати здоровий сон.
● Повноцінно харчуватися, турбуючись про баланс мікроелементів та вітамінів.
● Вчасно реагувати на загострення хронічних хвороб.
● Не допускати переохолодження.
● Займатися спортом чи помірними фізичними навантаженнями.
Також варто пам'ятати про важливість миття рук і фруктів та овочів перед їдою.