Вплив грудного молока на ДНК дитини: пояснює генетик

Думка про те, що молоко впливає на гени, для когось звучатиме надто неправдоподібно. Але про всі нюанси — у нашому матеріалі.
1 вересня о 19.00 на СТБ відбудеться прем'єра нового сезону ток-шоу «Таємниці ДНК». Команда продовжить допомагати героям дізнаватися правду за допомогою генетичної експертизи. Експерт проекту, клінічний генетик Людмила Турова, у соцмережі розповіла, як грудне молоко матері впливає на ДНК дитини.
За словами експерта, харчування немовляти впливає на майбутнє здоров'я та геном. Грудне молоко здатне безпосередньо впливати та «налаштовувати» організм дитини, включати або вимикати важливі процеси в ньому.
«Мало хто замислюється про те, як харчування немовляти впливає на майбутнє здоров'я та геном загалом. Ми знаємо, що геном (набір генів) малюка закладається ще в момент зачаття. Але важливо як, коли і які гени включатимуться і по-справжньому працюватимуть. Неймовірно, але факт. Грудне молоко безпосередньо впливає на організм дитини.
Ось найвідоміші механізми:
1) Материнське молоко містить стовбурові клітини (з яких може утворитися практично будь-яка клітина організму), у тому числі і тимоцити - найважливіший компонент імунітету людини.
2) У молоці мами є глікани, які впливають на патогенні віруси, що бактерії викликають інфекційні захворювання. Важливий момент – глікани конкретної пари мама-дитина унікальні та визначаються генотипом матері.
3) І найцікавіше - молоко мами містить мікро РНК, які відіграють важливу роль у становленні імунної системи, а ще з ними відбувається передача генетичного матеріалу від мами до дитини. Потрапляючи з молока в кровообіг дитини, ці молекули змінюють процеси всередині клітин — регулюють рівень цукру в крові малюка, беруть участь у розвитку печінки, борються з пухлинами і навіть передають добові ритми матері немовляті на грудному вигодовуванні», — пояснює Людмила Турова.
Дивіться новий сезон ток-шоу «Таємниці ДНК» з 1 вересня до вівторка о 19:00 на СТБ!
Нагадаємо,