Якою мовою любові говорить ваша дитина?

Знати, якою мовою любові розмовляє ваша дитина, – це мати відповідь на багато запитань та ключик до довірчих відносин. А як його визначити – у нашому матеріалі
Як "рахувати"?
Мов може бути кілька, але є первинним, основою. Проте проявляється він із народження. До 3-х років завдання батьків використовувати всі мови кохання, і спостерігати, який спосіб комунікації домінуватиме. Слухайте, що каже дитина, коли вередує? Які дії робить. Поспостерігайте за дитиною протягом кількох тижнів. Зверніть увагу, як він ставиться до рідних: гладить, цілує, просить із ним пограти чи готує маленькі подаруночки. Якщо батько може зрозуміти, яка основна мова кохання, тоді він допоможе дитині зрозуміти свої потреби.
Час
Мабуть, мова, що важко реалізується в практичному застосуванні. Оскільки він вимагає проведеного часу наодинці з дитиною – без гаджетів , телевізор або інші люди.
Сімейні ритуали допоможуть продемонструвати дитині, що ви її любите. Прогулянки, читання перед сном, настільні ігри у родинному колі у вихідні, поїздки. Намагайтеся:
- разом робити домашню роботу. Наприклад, витирати пил.
- готувати. Разом напечіть печиво
- частіше цікавтеся, чим дитина хоче зайнятися
- дивіться мультики в обійми
Слова
Якщо ваш малюк завмирає в ті хвилини, коли ви його нахвалюєте, значить він любить слова. Заохочуйте вголос, промовляйте, за що ви любите свого малюка. А ось критика протипоказана. Конкретизуйте похвалу. Не просто «ти – крутий», а «як ти впорався з цією перешкодою! Я вражена". Якщо слова – основна мова вашої дитини, то:

- Залишайте милі натхненні записки в кишеньках
- Телефонуйте вчасно тривалої розлуки
- Введіть традицію залишати комплімент на спеціальній магнітній дошці, яка висітиме на холодильнику
Дотику
Обіймашки люблять практично все, це найпоширеніша мова кохання. Але такі діти потребують ще більше фізичного контакту. І якщо в дитинстві вони отримували його з головою, то з дорослішанням обсяг обійм істотно зменшується. А цього допустити не можна. Тому:
- Грайте у пальчикові ігри
- Обіймайте щонайменше 8 разів на день, особливо перед сном, після приходу з саду/школи
- Гладьте по головці за хвилини тривоги
- Влаштовуйте сімейні обіймашки
Подарунки
Презенти люблять усі. Але діти, чия основна мова кохання саме ця, цінують несподівані, навіть маленькі презенти. Не розплачуйтеся подарунками за свою відсутність у житті дитини, не даруйте дорогі іграшки за щось. Подавайте милі дрібнички просто так.

- Маленькі дітки оцінять подарунки, зроблені природою – пір'їнка, каштан, паличка цікавої форми
- Даруйте не один великий подарунок, а безліч маленьких дрібниць
- Підбирайте сюрпризи з огляду на переваги дитини
- Грайте в «Острів скарбів» разом із малюком
Турбота
Якщо дитина дякує за все, що ви для нього робите, це важливо і для нього. Наприклад, дякує у відповідь на своє прохання. Часто використовує слова благородності: "Спасибі, матусю!" Таким дітям потрібна ваша допомога у різноманітних ситуаціях, вона дає відчуття кохання. Залежно від віку дитини:
- Допоможіть йому освоїти нову навичку. Наприклад, їздити на велосипеді
- Застилайте разом ліжко, якщо дитині важко це робити самостійно
- Починіть зламану іграшку
Читайте також: