Цивільний шлюб: які права ви при цьому втрачаєте

Зручно не пов'язувати себе узами шлюбу та відчувати свободу? Вибираючи громадянський шлюб заради особистої свободи та відсутності зобов'язань, подумайте про те, які права при цьому ви втрачаєте
Статистика вражає: близько 70% жителів нашої країни вважають за краще до 30 років не реєструвати відносини, а жити у так званому цивільному шлюбі. На перший погляд, це насправді дуже зручно – жодних зобов'язань можна перевірити почуття.
Проблеми розпочинаються, коли такий союз розпадається. Справа в тому, що Сімейний Кодекс України не визнає такого співжиття шлюбом у юридичному розумінні. Отже, майнові права цивільного подружжя законом ніяк не захищені.

Розподіл майна
Хтось частіше страждає. Як правило, жінка. Нерідко вже у цивільному шлюбі у партнерів з'являються діти. Чоловік працює, жінка займається дітьми та господарством. При цьому купують нерухомість, автомобіль, меблі, земельну ділянку. Все це часто оформляється на чоловіка. Або, у гіршому випадку, на його батьків, які надали матеріальну допомогу при покупці. При розлуці, якщо на жінку нічого не було записано, вона залишиться ні з чим. Звичайно, подібне може трапитися і з чоловіком, але такі випадки дуже рідкісні.
Спадщина. Тут постраждалим може бути як чоловік, так і жінка. У разі смерті одного з партнерів його майно відійде до його родичів. Цивільний чоловік у спадок немає жодних прав. Виняток – якщо його внесено до заповіту.
Невеликий шанс розділити майно для колишнього громадянського подружжя все ж таки є.
- Це можливо, якщо майно за Цивільним Кодексом України буде визнано судом загальною частковою власністю. Але для цього мало довести факт тривалого спільного проживання, господарювання та близьких відносин.
- Насамперед треба довести, що майно нажите під час громадянського шлюбу й у придбання вкладали кошти подружжя.
- Повинні бути представлені документи, що підтверджують вкладення коштів.
- Варто також знайти свідків, які підтвердять факт великої спільної покупки.

Якщо є діти
Права дитини. Коли дитина народжується в цивільному шлюбі, потрібно відразу встановити батьківство і вписати батька в свідоцтво про народження малюка. Якщо цим знехтувати і у графі «Батько» з'явиться прочерк, у майбутньому жінка у разі потреби не зможе через суд стягнути аліменти з батька дитини. При тому, що дитина, народжена в такому шлюбі, має всі права на аліменти.
Також вам цікаво буде прочитати: громадянський шлюб: які права у жінок у цьому союзі