Як привчити дитину до порядку: поради батькам

Усі на місця! Якщо вам неабияк набридли розкидані іграшки та книги, значить час долучати дитину до порядку та чистоти! Як це зробити без нервів та сліз – у нашому матеріалі.
З якого віку починати?
Кажуть, що надто рано не буває. Але чекати від зовсім крихти якихось результатів не варто. У віці 2-3 років чистоти без ваших нагадувань ніхто не наведе. Запасіться терпінням, будьте готові до багаторазового повторення того самого. До речі, без участі дорослого, наводити лад, діти не можуть через психологічні та фізичні причини до 4-х років.

Беремо приклад із батьків
Якщо тато розкидає шкарпетки, а мама складує в раковині посуд до стелі, то навряд чи ваша дитина виросте зразковою чистюлею. Лише особистим прикладом ви зможете досягти результатів. Діти копіюють наше поведінка , навички, події. І якщо ви ставите, наприклад, взуття в тому самому місці, то малюк обов'язково понесе туди і свою пару черевичків.
Легкість навчання
Забудьте командний голос та суворість! Дитина у ніжному віці сприймає все через гру. Прибирання – це час, проведений із мамою. Тож нехай воно буде веселим і радісним для обох сторін! Не критикуйте, не відбивайте бажання вам допомагати, навіть якщо результат праці більше нагадує збитки. Можна разом створити планер прибирання: що ви робите, в які дні, а потім радісно відзначати галочкою виконану роботу.
Інвентар
Дитина з великим задоволенням підключиться до прибирання, якщо матиме той самий арсенал засобів і речей, що й у мами: однакові ганчірочки для пилу, фартухи, щітки. Якщо ваша мета - сортування іграшок або книг, подбайте про необхідну кількість коробок. Разом позначте, де що лежатиме, і дотримуйтесь порядку.
Поради батькам
Постарайтеся донести ту думку, що чистота та порядок у домі – це ваші сімейні цінності. Нехай дитина відчує важливість, необхідність своєї участі в сім'ї . Хваліть його навіть за маленькі справи, вмикайтеся в процес, якщо бачите, що справа не рухається.

Корисні лайфхаки
- Якщо дитина не хоче складати іграшки, кажіть: "Я вважаю до ста, а потім усі іграшки, які на підлозі, йдуть у відро для сміття".
- Вечірня 5-хвилинка. Введіть традицію щовечора приділяти збиранню 5 хвилин.
- Закінчив грати – поверни на місце. Нехай малюк знає, що після закінчення гри ми повертаємо її туди, де взяли.
- Починайте прибирання з того, що любить робити ваша дитина
- Визначте простір дитини, за яку вона сама несе відповідальність. Наприклад, стіл для малювання щовечора звільняємо від олівців та фарб.
Читайте також: