Як заощадити на покупці продуктів: 25 способів

Помітили, що найбільша стаття видатків сімейного бюджету, окрім комуналки, – це їжа? Ми знаємо 30 способів, як почати заощаджувати на покупці продуктів
1. Щоб скоротити витрати на 25% на місяць, необхідно купувати продукти за запланованим меню.
2. Перед тим, як вийти за покупками, пройдіться по шафах та холодильнику. Зазвичай із запасами консервів, круп та консервації можна навіть перезимувати.

3. Ходіть у магазин поодинці, без дітей. Так ви заощадите на традиційній покупці солодощі малюкові. Наприклад, якщо ходити з дитиною тричі на тиждень і купувати їй пастилу за 23 грн, то на місяць у вас піде на хвилиночку 276 гривень.
4. Відвідуйте магазини із певною сумою. Не беріть банківські карти щоб не спокушатися на покупки акційного товару. Під шумок акції ми часто купуємо непотрібні продукти.
5. Купуйте немите овочі – вони дешевші і краще зберігаються.
6. Нарізана ковбаса дорожча за палицю, а готові салати – розкіш для лінивих.
7. Купуйте українські товари. Вони дешевші, бо виключені митні витрати та доставка.
8. Починайте вибір товару із найнижчих полиць. Як правило, чим вище полиця – тим вища ціна.
9. Купуйте сезонні овочі та фрукти. Наприклад, зараз актуальні кавуни, гарбуз , яблука, груші та виноград.

10. Якщо розрекламовані, отже, дорожче. Намагайтеся не ганятися за брендами. Є їх дешевші аналоги, і їх якість може бути навіть кращою.
11. Купуйте товари власного імпорту чи виробництва магазину. Вони дешевші за переріз відсутності посередника між маркетом і виробником.
12. Дізнайтеся, коли в магазини щасливі години. Наприклад, розпродаж фаршу після 21.00 або додаткова знижка пенсіонеру по вівторках.
13. Відвідуйте базари у будні, ближче до закриття. Так швидше придбати товар дешевше.
14. Не "ведіться" на слово "акція" або велику упаковку. Іноді краще купити товар дорожчий на 15%, але його майже на 30% буде більше.
15. Дивіться, яка вага чи літраж продукту. Часто ціна здається спокусливою, а насправді вона не вигідна, тому що обсяг або вага його менша.
16. Визначте, що у вас ходове, і купуйте оптом - так дешевше. Наприклад, борошно вигідніше у великих упаковках.
17. На прикасовій зоні, як правило, дуже багато спокуси – жуйки, цукерки, кавові стіки тощо. Намагайтеся проскакувати цю зону.
18. Розраховуєтеся готівкою, а не карткою. Віртуальні гроші легше витрачати.
19. Надавайте перевагу запіканню їжі. Так і корисніше, і витрата олії в рази менша.
20. Уникайте прибудинкових дрібних магазинчиків. Як правило, у них націнка вища, ніж у великих чи оптових маркетах.
21. Якщо ваша сім'я не може прожити без хліба, то вигідніше купити хлібопічку. Багато хто з них мають відкладені режим. І якщо, наприклад, у вас уночі менший тариф за електроенергію, то це реальна вигода.
22. Пакетований чай замініть на розсипний - так набагато вигідніше.
24. Після того, як загасили м'ясо, в сік, що залишився, додайте томат або сметану - вийде соус. Заощаджуйте гроші на покупці магазинного.
25. Йогурти, сир можна готувати самостійно, за допомогою йогуртниці або у звичайній каструлі. Сосиски також можна робити вдома: так і дешевше, і ви точно знатимете, з чого вони.
Також вам буде цікаво:
5 аксесуарів, на яких не можна економити