Як пояснити дитині, що мама виходить на роботу

Найчастіше мами виходять на роботу, коли дитині 1,5-3 роки – і це дуже тяжко для обох.
1. Дитині потрібно попередньо підготувати
Для цього ще до виходу на роботу потрібно влаштовувати невеликі періоди розлук: наприклад, відправити на день або з ночівлею до бабусі. Так дитина звикає, що мати іноді йде, але обов'язково повертається.
2. Не виходити на роботу надто рано
Найважчий вік для розлучення з мамою – 1,5-3 роки. Якщо ви заздалегідь знаєте, що доведеться в цей період вийти на роботу і залишити малюка на родичів, няню або віддати в садок, то краще це зробити ще до 1,5 років або хоча б привчати до розлуки цього віку.

3. Придумайте ритуали прощання
Нехай це будуть особливі слова, обійми, міні-ігри або інші ритуали, які прикрасять розставання.
4. Дайте дитині улюблену іграшку
Нехай вона виконує роль оберегу, який асоціюється з вами та допоможе дитині почуватися не так самотньо.
5. Створіть правильний настрій
Якщо перед кожною розлукою мама сама плаче, говорить з жалем про те, що треба йти, то й дитина сприймає те, що відбувається, як небажану для обох ситуацію, якої треба уникнути.Як пояснити дитині, чому мамі треба ходити на роботу
1. Розкажіть про те, що відбуватиметься
Намагайтеся акцентувати увагу на позитивних моментах: дитина буде цікаво гуляти, весело грати, смачно їсти – а там уже й мама повернеться. Намагайтеся якнайцікавіше розповісти дитині про його майбутній день і те, що відбуватиметься. Також пояснюйте, чим ви займатиметеся без нього.

2. Поясніть практичну сторону змін
Ви заробите гроші, зможете купити йому гарний одяг, смачну їжу, цікаві іграшки. Ви можете поїхати в подорож і весело провести час разом у незвичайному місці.
3. Розкажіть, що так роблять?
Всі мами ходять на роботу (нехай не всі, але цей момент можна опустити), і нема тільки мами, але й тата, інші люди. І їхні діти спокійно проводять час без них та почуваються щасливими. Важливо підібрати найбільш відповідні за віком слова та приклади.
4. Пограйте у вашу роботу
Так дитині буде зрозуміліше, ніж ви займаєтеся, як заробляєте гроші. Він почне ставитись до роботи як до захоплюючого заняття, а не покарання. Також варто обговорювати з дитиною різні професії, коли дивитеся мультфільми або читаєте книги.5. Проводіть якісно час поза роботою
Дуже важливо дати дитині зрозуміти, наскільки вона важлива і любима, навіть якщо мама не завжди поруч. Намагайтеся зберігати активність, позитив, гарний настрій, приділяти дитині максимум уваги, не відволікаючись на телефон та інші сторонні справи. Особливо поки він дуже маленький і сильно вас потребує.
Вам також буде цікаво прочитати: