Неіснуючі товари та завищені ціни: експерти розповіли, як захистити себе від махінацій на касі

Олександр Ківа
Неіснуючі товари та завищені ціни: експерти розповіли, як захистити себе від махінацій на касі
Несуществующие товары и завышенные цены: эксперты рассказали, как защитить себя от махинаций на кассе

Все частіше українці скаржаться на продукти-примари, які з'являються серед білого дня у їхніх чеках.

Читайте такожВрачи назвали простой способ сохранить сердце здоровым
Ви продукт не купували – а він там є. 10% опитаних споживачів бачили у своєму чеку продукти, яких насправді немає. Але нічого містичного у цьому немає – таким чином відбуваються махінації на касах у магазинах. У програмі "Ранок з Україною" на каналі "Україна" експерти розповіли, як захистити себе від недобросовісних касирів.

Сьогодні більшість українців до походу до супермаркету готується чи не кілька днів – складають списки, розраховують витрати. Але іноді буває і таке, що поки що дійшли до каси – товар подорожчав удвічі або звідкись узявся у продуктовому кошику. За такі серйозні порушення відповідає продавець, і він повинен відшкодовувати те, за що ви переплатили. Але за однієї умови: якщо похибка виявлена у магазині. Експерт із захисту прав споживачів вважає, що здебільшого так відбувається через неуважність працівників магазину. Але бувають і навмисні спроби обдурити покупця, щоби заробити більше грошей.

Читайте такожТОП-3 продуктов для здоровья костей и зубов
«Якщо раптом відбувається така ситуація і ви виявляєте помилку вдома, щиро кажу, вирішити питання з магазином буде досить проблематично. Тому що, якщо пробитий товар, якого ви не купували, вам можуть сказати, що насправді він був придбаний, але ви його просто виклали», – коментує експерт із захисту прав споживачів Олена Куликова у програмі «Ранок з Україною».

Щоб довести провину несумлінного касира, необхідно мати докази – товар, який ви купили, чек за нього та фото ваших продуктів, якщо є. Доказом також буде відеофіксація із камер внутрішнього спостереження у магазині.

Читайте такожЛунный календарь стрижек на июнь 2020 года: советы астрологов
«Раю звертатися до поліцейських – викликати їх на місце події, фіксувати цю подію», – каже юрист Іван Ліберман в ефірі каналу «Україна».

Тому, щоб не стати жертвою таких махінацій, слід звернути увагу на ціни на етикетках. Прораховуйте в голові зразкову суму покупки, щоб у разі невідповідності перевірити чек. Або ж, якщо боїтеся, що вас обдурять, сфотографуйте продукти, що лежать на стрічці у касира.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK