Раннє прорізування зубів – чи можуть з'явитися зуби у 3-4 місяці?

Лісова Тамара
Раннє прорізування зубів – чи можуть з'явитися зуби у 3-4 місяці?
Раннее прорезывание: могут ли появиться первые зубки в 3-4 месяца
istockphoto.com

Як зрозуміти, що у дитини прорізуються зубки? Чи можуть з'явитися зуби на 3-4 місяці? І що робити, щоб полегшити стан малюка?

Читайте такожКак остановить кариес молочных зубов – советы стоматологов
Уявіть собі, зачатки перших тимчасових молочних зубів утворюються на 7-му тижні ембріонального розвитку плода. До кінця першого триместру в результаті клітинних перетворень зубні «намітки» набувають форми майбутніх зубиків. Ну і до кінця вагітності мами у малюка остаточно формуються всі тканини зубчика, у тому числі емаль. Її структура, коли зуб прорізується, ще дуже м'яка і, якщо можна так сказати, незріла. Тому емаль продовжує дозрівати за допомогою слини.

Причини раннього прорізування зубів

Як правило, у більшості дітей перші зубки прорізуються у віці 6 місяців. Однак зараз все частіше зустрічаються більш раннє прорізування – у три, чотири місяці. Це пов'язано лише з генетикою. Ну, і варто заспокоїти мам – зуби в 3-4 місяці не є патологією, і ніяк не є маркером тих чи інших захворювань, у тому числі ендокринних порушень.

Зубы в 3-4 месяца - это не патология / istockphoto.com

Симптоми прорізування зубів

У чому завдання із зірочкою у випадку раннього прорізування зубів , Так це в тому, що багато хто просто не розглядає цей варіант. Якщо керуватися порадами бабусь і дідусів, то дитина або голодна (постійно сує руку в рот), або їй холодно (плаче). То як же розпізнати те, що зуби почали прорізуватися?

  1. Найвірніша ознака – дитина сує кулачки в рот. Це допомагає зняти тиск у яснах та полегшити стан.
  2. Рясне слиновиділення. Коли слини рікою, а потім ще й пронос додався – знайте, ваше маля скоро стане зубастиком. Тут головне частіше напувати або годувати, якщо ви на грудному вигодовуванні, щоб запобігти зневодненню малюка.
  3. Активне ссання. Якщо малюк тягне все в рот і смокче цей предмет - так він намагається зменшити дискомфорт у яснах.
  4. Тягнеться за вушко, крутить головою. Якщо малюк весь час теребит себе за мочку, може перед засипанням крутити головою, ніби багато разів повторює «ні» – так вони намагаються полегшити свій стан.
  5. Температура. Буває, що на зубки піднімається температура. Але якщо вона висока, більше 38, то тут швидше приєдналася інфекція, оскільки імунітет ослаблений вчасно прорізування. Краще звернутися до лікаря у такому разі.
  6. Поганий сон, дратівливість. Якщо малюк вередує, погано спить, дратівливий і неспокійний – це точно до зубів.
  7. Погано їсть. У період прорізування зубів малюк може відмовитись від їжі, а якщо ви на ГВ, то ще й бойкотувати груди.
  8. Припухлість, почервоніння ясен. Коли зуби лізуть, ясна можуть набрякати, червоніти і свербіти.
    Если малыш капризничает, плохо спит, раздражителен и беспокойный – это точно к зубам / istockphoto.com

Як полегшити стан малюка під час прорізування зубів?

Зазвичай, прорізування займає близько тижня. Ну, за книжками. А в реальному житті це рулетка. Хтось з мам навіть не помічає, як прорізуються перші молочні, а деякі за місяць до важливої події зазнають усіх принад примхливого малюка. У будь-якому випадку наберіться терпіння, оточіть малюка кохання. Полегшити стан допоможуть гомеопатичні засоби, мазі для ясен, порадьтеся зі своїм педіатром, і знайдіть найбільш прийнятне рішення.

Також вам буде цікаво:

ТОП-5 міфів про молочні зуби, в які вірять батьки

ТОП-5 симптомів появи перших зубів


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK