Як познайомити дитину зі світом музики

Як почати знайомити дитину з музикою і яку саме музику для цього вибрати? На це питання відповідь можна шукати довго і абсолютно безрезультатно, тому що кожен психолог має свою відповідь. Є кілька простих правил, які допоможуть вам у нелегкій справі знайомства малюка зі світом музики.
Якомога частіше ставте дітям дитячі пісні, співайте їх разом з ними, але не забувайте стежити за реакцією дитини на ту чи іншу пісню чи мелодію – якщо дитина висловлює невдоволення, змініть пісню. Музика має викликати у дитини відчуття комфорту! При підборі музичного твору для дітей потрібно враховувати час доби, коли дитина слухатиме музику. Якщо з ранку можна ставити дитячі пісні більш запальні, бадьорі та швидкі, то до вечора рекомендуємо прослуховувати повільні дитячі пісеньки та мелодії, поступово переходячи до колискових.
Ставте дітям якнайчастіше класичну музику. Численні експерименти показали, що під музику таких композиторів як Моцарт, Вівальді, Бетховен діти заспокоюються, добре засинають, а головне, якщо така музика звучить під час годування малюка, то їжа засвоюється набагато краще! Відбирайте музичні твори за принципом мелодійності та легкості звучання. Намагайтеся вибирати музику без яскраво виражених ударних партій, оскільки вони здатні зомбуюче діяти на психіку.
Мінімум низьких частот. Дотримуйтесь цього правила, оскільки, давно відомо, що низькочастотні звуки здатні впливати на психічний стан людини не найкращим чином, тим більше на психіку дитини. Не вмикайте музику голосно! Якщо знехтувати цим правилом, дитина може стати нервовою, погано спатиме, вередуватиме, погіршиться апетит. Гучний звук травмує ніжну дитячу нервову систему, а це може мати вкрай сумні наслідки у майбутньому.
У жодному разі не дозволяйте дитині слухати музику в навушниках! Слуховий апарат влаштований таким чином, що гучний звук навушників впливає безпосередньо на мозок людини, викликаючи мікрострумлення.
Прослуховування музики в дітей віком до 3-х років має займати трохи більше години на добу – наприклад 20 хвилин вранці, 30 вдень і 10 хвилин увечері, перед сном. Після 3-х років можна поступово збільшувати час прослуховування музичних творів. Не забувайте ставити музику, коли робите із дітьми зарядку або займаєтеся з ними фізичними вправами. Ходіть з дітьми на дитячі спектаклі, в цирк, дивіться мультфільми та дитячі фільми, розучуйте та співайте з ними дитячі пісні.