Про дитячу дружбу та її необхідність. Частина перша

Дружба дарує дитині не лише близьких за інтересами людей, а й додаткову можливість навчитися поважати іншу людину, довіряти їй. Вона стає чудовим засобом та індикатором ступеня соціалізації дитини. Саме за дружніх стосунків дитина навчатиметься повноцінного спілкування на рівних, що неможливо, наприклад, у дитячо-батьківських відносинах.
Скільки буде друзів у дитини – залежить від її особи, упевнена психолог Наталія Мажиріна. Якщо це екстраверт, то для нього велика компанія – це не тільки не складно, а скоріше навіть необхідно. А ось більш замкнутому інтроверту буде достатньо двох-трьох друзів, з якими він отримає навички соціалізації, пише вона у своєму дослідженні на порталі smak.ua.
Справжніх друзів навіть у дитини може бути багато. Така дружба визначається «фортецею», перевіреною ситуаціями та часом. З такою дружбою дитина зрозуміє, що не страшно бути собою, що тебе готові зрозуміти, що ти потрібен.
Сенс потреби у дружбі відрізнятиметься в міру дорослішання дитини. У дошкільному та молодшому шкільному віці, дитині будуть потрібні товариші з гри. І друзі для нього – це всі, хто грає з ним. Спільна діяльність стає головним чинником потоваришувати. У міру дорослішання у дитини вибудовується коло друзів за інтересами, збігом позицій, захоплень. І такі стосунки можуть тривати досить довго. Але саме основа їх побудови (спільність інтересів та потреб) у певний момент може стати причиною розриву відносин.
Діти можуть по-різному розвиватися, змінити свої смаки та мрії, перестати відповідати емоційно, інтелектуально. Часто, якщо одна дитина стає самостійнішою раніше свого друга, то їм складно зберегти відносини при різниці форми життя. На дружбу може вплинути виникнення любовних відносин. Але саме в «дорослішій», а не в ранній дитячій дружбі, дитина вчиться усвідомлювати саму себе, свої потреби, включаючи потребу в близькій людині. На цих відносинах він буде вчитися співвідносити свої переживання з переживаннями іншої людини, свої та чужі інтереси, цілі.
Підліткова дружба необхідна дитині для обміну емоцій, визначення приналежності до статі, соціального середовища, заради відчуття духовної спорідненості. У наступній статті ми поговоримо про складнощі дружби та батьківську поведінку.
Далі буде