Як «розговорити» малюка

Як «розговорити» малюка

Ваша дитина почала розмовляти. Дитина «балакучий» рівно настільки, наскільки ви її в цьому заохочуєте. Надалі його вміння добре говорити визначатиме ступінь його готовності вчитися різним речам. Тому важливе завдання батьків — підтримати таку «розмову», яка стимулюватиме розвиток дитини.

Читайте такожВ детском саду Львова ребенок играл шприцем с ВИЧ (видео)

Говоріть дитині, що ви робите , коли доглядаєте її. Роздягаючи його, називайте одяг, який ви з нього зняли, частини тіла. Коли купаєте його, кажіть, що ви намилює його або який предмет хочете взяти. Коли годуєте дитину, розкажіть їй, з чого приготовлена страва, що вона отримає ще.

kak-razgovorit-malysha2

Говоріть нормально, не спрощуючи . На цьому етапі розвитку дитині потрібна ваша плавна мова, що цікаво звучить. Якщо ви спеціально почнете говорити повільно і спрощено, якщо ви намагатиметеся говорити зрозуміло для малюка, ваша мова стане неприродною. Дитина з однаковою радістю відреагує як на вашу сентенцію про розвиток подій у світі, так і на продуману просту пропозицію про собачку. Якщо вам подобається "дитяча" манера говорити - що ж, користуйтеся нею. Якщо вона вам гине — не вдавайтеся до неї.

Показуйте дитині книжки-картинки, називайте предмети , намальовані там, і пояснюйте їй так, як ви пояснювали б це трирічній дитині, що ці предмети роблять. Дитині сподобаються малюнки та розмова про них, хоча вона не зрозуміє того, що ви пояснюєте.

kak-razgovorit-malysha3

У процесі гри обов'язково розмовляйте із дитиною. Це дуже важливо, особливо якщо ви відчуваєте незручність, коли доводиться розмовляти з малюком за інших. Іноді малюкові не вистачає спілкування з вами, оскільки ви вважаєте за краще розмовляти зі старшою дитиною - він тямущий, набагато краще реагує на ваші слова.

Найважливіше - прислухатися до дитини і намагатися відповідати їй , причому відповідати зрозуміло, словами, і притому щоразу, коли дитина починає лепетати, «звертаючись» до вас. Пам'ятайте, що дитині зараз потрібні не зауваження по ходу справи, не монолог, скільки б добре ви її не побудували, їй потрібно розмовляти з вами . Припустимо, ви не вмієте самі зав'язувати розмову, вам важко знайти тему, - принаймні, змусьте себе відповідати дитині , коли вона сама робить спроби "заговорити" з вами.

kak-razgovorit-malysha4


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK