Воші у дитини після літнього відпочинку: як швидко вивести непроханих гостей
Що робити, якщо ваша дитина привезла після літнього відпочинку – дитячого табору, села чи дачі – вошей? Як упоратися з педикульозом швидко і без особливих проблем, адже скоро до школи!
Насамперед не панікуйте і не драматизуйте ситуацію – педикульоз сьогодні швидко та легко лікується. Соромитися теж не варто – заразитися може кожен! Попри поширену думку, педикульоз – зовсім не хвороба "немитих голів". Навпаки – з усіх голів воші вибирають найохайнішу, бо до чистого волосся легше прикріпитися.
Як передаються воші
Важливий момент: якщо дитина підхопила педикульоз, доведеться подолати незручність і розповісти про те, що сталося всім, з ким він останнім часом контактував. Це допоможе запобігти поширенню вошей та повторному зараженню твого ж чада. Що ще зробити, щоб неприємна ситуація не повторилася?
- Існує багато помилок про способи передачі вошей. Але насправді стрибати ці комахи не вміють. Неможливо заразитися, просто перебуваючи в одному приміщенні з носієм (або купаючись із ним в одному басейні).
- Від тварин педикульоз теж не передається: людські паразити живуть лише на людині!
- Основний шлях передачі – безпосередній контакт. Це, наприклад, ситуація, коли діти сидять поряд, голова до голови, уткнувшись в один смартфон.
- Завдяки спеціальним гачкоподібним кіготкам воші дуже спритно і швидко пересуваються по волоссю – раз, і нового «господаря» знайдено! Крім цього, їх легко підхопити через чужу гребінець, гумку для волосся, шапку або одяг.
Поясніть малюкові, що гребінець - такий самий предмет особистої гігієни, як зубна щітка, і ділитися нею не слід.
23 сантиметри – таку відстань воші можуть подолати за хвилину. Вони рухаються дуже швидко!
Зона ризику
Багато дітей підхоплюють педикуліз у загальних роздягальнях. У тому числі й шкільних. Поки не розпочався навчальний рік, навчіть дитину правильно вішати верхній одяг.
- Потрібно спочатку вивернути куртку або пальто навиворіт і тільки після цього повісити на гачок вішалки. Вошам важко пересуватися гладкими поверхнями, тому ризик їх передачі знижується.
- Якщо один із членів сім'ї виявлено воші, необхідно лікувати всіх, навіть якщо немає явних ознак зараження.
На фарбування волосся особливо розраховувати не варто - фарба дійсно згубно діє на паразитів, але те, що вона знищить їх повністю, гарантії немає.
Як позбутися вошей?
Сучасні засоби дозволяють швидко впоратися із педикульозом. Якщо вона виявлена у дитини, необхідно:
1. Обробити волосся. Якнайшвидше нанесіть протипедикульозний засіб. Майте на увазі: хоч би що обіцяла реклама, після використання будь-яких препаратів необхідна процедура вичісування. Тому запасіться гребенем із частими зубчиками.
2. Випрати постільну білизну та одяг дитини. Обробляти їх засобом від вошей не треба. Досить звичайного прання. Паразити не живуть довше 48 годин на білизні, подушках та одязі: їм потрібно харчуватися лусочками людської шкіри.
3. Обробити всі гребінці та щітки в будинку. Для цього очистіть їх від волосків та опустіть у розчин для дезінфекції. Його можна приготувати самостійно. Для цього вам знадобляться оцет, перекис водню та звичайна вода – все у пропорції 1:1:0,5.
Профілактика педикульозу
Для профілактики візьміть за правило раз на 7-10 днів оглядати голову дитини. Тим більше, якщо син чи донька раптом стали підозріло почухуватися. Особливо уважно оглядайте скроневу та потиличну частину голови – улюблене місце для паразитів.
Також вам цікаво буде прочитати: воші у дитини: як швидко їх позбутися