5 порад, як розвинути творчі здібності у дитини

Бажаєте стати ближчою своїй дитині і допомогти їй розкрити свої таланти? Займайтеся разом із творчістю. Воно об'єднує сім'ю та приносить у будинок радість!
Багато хто при слові творчість представляють твори великих майстрів. Але аж ніяк не дитину, яка щось там каркакає. Адже творчість – це процес створення чогось унікального, авторського і зовсім необов'язково шедевра. Тому до нього, хоч би як дивно це звучало, відноситься будь-яка "мазня" вашого малюка.
Підтримуйте захоплення дитини
- Насправді діти творять постійно: варто лише показати, як користуватись олівцем чи пластиліном – і вони вже із задоволенням малюють, ліплять. Дуже важливо підтримувати будь-яке захоплення дитини.
- Творчість розвиває уяву та вміння мислити нестандартно. Якщо не обмежувати фантазію малюка шаблонами, то в процесі його «шедевр» може сильно видозмінитися: збираючись намалювати ялинку, він може отримати їжачка або ракету. І це чудово! Дитина вчиться дивитись на речі з різних боків, і якщо щось пішло не так, як планувалося, не зациклюватися на невдачі, а шукати інші способи вирішення завдання.
- Підстібайте його кмітливість (заодно і свою). Вчіть дитину застосовувати різноманітні техніки, інструменти та матеріали – нехай вона намагається створювати речі з того, що має під рукою. Наприклад, малювати можна губкою для миття посуду, ватяними паличками і навіть зубною щіткою, ліпити – з тіста, глини та піску.

Влаштовуйте майстер-класи та хвалите
Щоб прищепити дитині любов до творчості, займайтеся з нею . Робити щось разом – удвічі цікавіше!
Заведіть традицію у вихідні займатися якимись сімейними справами. Із донькою ви можете готувати їжу. А з сином нехай тато щось майструє. При цьому не просто просіть дитину щось потримати чи принести. Він має бути учасником процесу, нехай поки що й у ролі підмайстра. Так він відчуватиме свою значимість, це підвищить його самооцінку.
Для розвитку дитини корисний сам процес творення, а чи не результат. Схвально сприймайте будь - які його вироби . Виявляйте зацікавленість у тому, що він робить. І в нього з'явиться натхнення!

Творчість та мозок
Пам'ятайте, що творчість корисна не лише дітям, а й дорослим. Воно робить життя цікавішим і тримає вас у тонусі.
- Творчість стимулює роботу мозку. Коли ви готуєте, шиєте або в'яжете, у вас задіяні різні органи почуттів (зір, дотик, нюх, смак). Це сприяє утворенню нових нейронних зв'язків, що знижує ризик розвитку деменції, зокрема хвороби Альцгеймера.
- Улюблене заняття допомагає впоратися зі стресом. Ви розслаблюєтеся, відволікаєтесь від проблем. А в цей час ваш мозок, що підстьобує дрібною моторикою, посилено працює. І ось він уже знайшов вихід із складної ситуації!
Також вам цікаво буде прочитати: 3 правила креативного малювання: розвиваємо творчість у дитини