Прості вправи для дітей, щоб навчитися керувати емоціями
Управління емоціями допомагає правильно висловити та донести, що ти відчуваєш, не зриваючись на гнів, агресію та сльози.
1. Малюємо на спині
Вправа допомагає знизити тривожність дитини. Усі знають гру, коли один "малює" пальцем у іншого на спині літери або предмети, і другий повинен вгадати їх. Але якщо дитині властива підвищена тривожність, він дуже хвилюється, що неспроможна вгадати чи назве неправильно. Для таких дітей потрібно трохи змінити правила гри.
Відразу спитайте малюка, що йому намалювати на спині. Наприклад, запропонуйте намалювати сонечко. Пограйте, ніби сонечко малює лапкою іграшковий зайчик. Запитайте, що відчуває дитина, чи приємні погладжування по спині. Потім "зітріть" намальоване, легко розтираючи спину малюкові.
2. Апельсин
Дитина лежить на спині, руки та ноги злегка розведені убік. Малюкові треба уявити, що в його руці знаходиться апельсин. Потрібно сильно стиснути кулак 10-12 секунд, щоб вичавити з апельсина сік. Потім рука розслабляється, відпочиває важка та тепла.
3. Камінь
Попросіть дитину лягти на спину і уявити, що біля її ноги лежить важкий камінь. Завдання – зрушити цей уявний камінь із місця. Для цього потрібно трохи підняти праву ногу і напружувати її протягом 10-12 секунд, як би штовхаючи камінь. Потім ногу потрібно покласти, розслабити, уявити, що вона важка та наповнюється теплом. Потім повторити вправу з лівою ногою.4. Черепашка
Дитина лягає на живіт. Попросіть його уявити себе маленькою черепашкою, що лежить на теплому пісочку біля річки (озера/моря). Черепашці тепло, добре і спокійно, ручки та ніжки черепашки розслаблені. Але сонечко зайшло за хмарку, черепашці стало холодно і незатишно.
У цей момент малюк повинен напружити і злегка вигнути спину, напружити руки та ноги, подумки ніби втягуючи їх у «панцир черепашки». Тримати напругу потрібно близько 10 секунд. Потім сонечко знову виходить, черепашці добре і спокійно, можна розслабитися і знову ніжитися на піску.
5. Морська зірка
Дитина лягає на спину в позу морської зірки – руки та ноги розкинуті на всі боки. Попросіть його заплющити очі та уявити таке місце, де він дуже любить бувати. Там має бути добре та безпечно.Скажіть дитині уявити, що вона знаходиться в цьому місці і робить те, що їй хочеться. За бажанням він може описати це вам. Вправа триває 2-3 хвилини, потім потрібно розплющити очі і добре потягнутися.
Вам буде цікаво дізнатися з чого розпочати розвиток пам'яті дитини .